Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przedszkole niepubliczne na miarę XXI wieku Środa Wielkopolska ul

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przedszkole niepubliczne na miarę XXI wieku Środa Wielkopolska ul"— Zapis prezentacji:

1 Przedszkole niepubliczne na miarę XXI wieku Środa Wielkopolska ul
Przedszkole niepubliczne na miarę XXI wieku Środa Wielkopolska ul. Górki 5

2 Przedszkole znajduje się w atrakcyjnym miejscu w Środzie Wielkopolskiej, w budynku całkowicie dostosowanym do potrzeb dziecka. Prowadzi także oddział w Szkole Podstawowej w Pławcach. Wnętrze przedszkola prezentuje wysoki standard europejski, sale są jasne, kolorowe, przestronne, bogato wyposażone w zabawki, pomoce i mebelki dla dzieci. Dzieci mają też do dyspozycji piękne, bezpieczne i w pełni wyposażone ogródki przedszkolne.

3 Wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna gotowa do pracy z dziećmi:
mgr Agnieszka Ryś – Dolata – nauczyciel mgr Weronika Langner – nauczyciel Izabela Sobczak – nauczyciel Marta Chmiel – asystentka Justyna Nawracała – opiekunka Katarzyna Robak – opiekunka

4 Oferta edukacyjna: Praca wychowawczo – dydaktyczna i opiekuńcza w naszym przedszkolu prowadzona jest w oparciu o: podstawę programową wychowania przedszkolnego, program nauczania religii rzymsko-katolickiej, program wychowawczy, program profilaktyczny, program adaptacji wstępnej, program patriotyczny „Kto Ty jesteś?”, program rozwijający percepcję wzrokową M. Frostig przeznaczony dla dzieci wszystkich grup, program edukacyjny „Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy”

5

6

7 Zajęcia dodatkowe dostosowane do wieku dzieci:
Rytmika Język angielski Religia Sekcja szachowa Logopedia Chór przedszkolny „Śpiewająca Łączka”

8

9

10 Zapewniamy: Wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pedagogiczną otwartą na potrzeby dzieci, Nowoczesne metody i sprawdzone formy pracy z dziećmi, Opiekę specjalistyczną, Życzliwą i miłą atmosferę, Zaangażowany w swoją pracę personel.

11 DZIECIOM: Bogato wyposażone sale zabaw, duży i bezpieczny ogród,
Smaczne posiłki zgodne z zasadami zdrowego żywienia, Interesujące i różnorodne zajęcia edukacyjne i zabawy, Liczne imprezy i uroczystości przedszkolne, Dobre i solidne przygotowanie dzieci do nauki w szkole, Możliwość udziału w spotkaniach i zabawach integracyjnych dla nowych przedszkolaków i ich rodziców.

12

13

14

15

16

17

18

19 Rodzicom: Możliwość współdecydowania o sprawach przedszkola oraz podejmowania różnorodnych działań na rzecz dzieci i placówki, Bieżącą wymianę spostrzeżeń na temat rozwoju dziecka, Zajęcia i zabawy integracyjne z udziałem rodziców.

20

21

22

23 To jest dla nas ważne: Dbamy o odpowiednie warunki dla harmonijnego rozwoju uczuć, myślenia, umiejętności społecznych, Rozwijamy fantazję i wyobraźnię dziecięcą, Rozwijamy dbałość o własne zdrowie i higienę osobistą, Wdrażamy do samodzielności, dbania o ład i porządek, Dbamy o bezpieczeństwo dzieci wpajając im zasady i przestrzegając ich, Wyrabiamy zwinność i sprawność ruchową, Rozwijamy umiejętność zgodnego współżycia i współdziałania w grupie, Dostarczamy doświadczeń do nabywania umiejętności rozumienia, słuchania i mówienia, Kształtujemy umiejętności logicznego myślenia i zdobywania orientacji w zakresie podstawowych pojęć matematycznych, Kształtujemy wrażliwość muzyczną i plastyczną, Ukazujemy piękno przyrody i uczymy dostrzegania, odkrywania, odbierania i przeżywania wrażeń estetycznych, Kształtujemy u dzieci poczucie przynależności społecznej do rodziny, grupy rówieśniczej i wspólnoty narodowej, Tworzymy warunki do osiągnięcia pełnej gotowości szkolnej.

24 SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


Pobierz ppt "Przedszkole niepubliczne na miarę XXI wieku Środa Wielkopolska ul"

Podobne prezentacje


Reklamy Google