Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Idee Janusza Korczaka w naszej szkole – w szkole XXI wieku

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Idee Janusza Korczaka w naszej szkole – w szkole XXI wieku"— Zapis prezentacji:

1 Idee Janusza Korczaka w naszej szkole – w szkole XXI wieku
Szkoła Podstawowa nr 211 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Warszawie Dzieci! - dumne miejcie zamiary , górne miejcie marzenia i dążcie do sławy. Coś z tego zawsze się stanie. Idee Janusza Korczaka w naszej szkole – w szkole XXI wieku

2 Poznawaliśmy postać Janusza Korczaka
Szkoła Podstawowa nr 211 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Warszawie Poznawaliśmy postać Janusza Korczaka Wykonywaliśmy portrety Patrona Tworzyliśmy gazetki Wędrowaliśmy szlakiem Starego Doktora Uczestniczyliśmy w zajęciach organizowanych przez Dom Spotkań z Historią

3 Poznawaliśmy twórczość Janusza Korczaka
Szkoła Podstawowa nr 211 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Warszawie Poznawaliśmy twórczość Janusza Korczaka Tworzyliśmy komiks o przygodach Króla Maciusia I Projektowaliśmy zakładki i okładki do wybranych książek Czytaliśmy młodszym kolegom fragmenty utworów Wystawiliśmy spektakl teatralny pt. „Na wyspie Króla Maciusia”

4 Poznawaliśmy kulturę żydowską poprzez naukę tańca
Szkoła Podstawowa nr 211 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Warszawie Poznawaliśmy kulturę żydowską poprzez naukę tańca Nasze przedszkolaki pokazały taniec żydowski podczas Warszawskiego Turnieju Tańca Tańczące brzdące Popularyzowaliśmy hymn szkoły mówiący o naszym Patronie

5 Pracowaliśmy zgodnie z ideami Janusza Korczaka
Szkoła Podstawowa nr 211 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Warszawie Pracowaliśmy zgodnie z ideami Janusza Korczaka XII edycja Konkursu Twórczości Dziecięcej pn. Dzieci książęta uczuć, poeci, myśliciele, którego celem jest propagowanie myśli i ideałów bliskich Januszowi Korczakowi.

6 Szkoła Podstawowa nr 211 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Janusza Korczaka w Warszawie Konkurs ma zasięg ogólnopolski. Wręczenie nagród XII edycji Konkursu odbyło się podczas uroczystości Inauguracji Roku Janusza Korczaka w warszawskiej oświacie, która odbyła się w naszej szkole.

7 Szkolny Konkurs Integracji Order Dobroci
Szkoła Podstawowa nr 211 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Warszawie Szkolny Konkurs Integracji Order Dobroci Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań dzieci, popularyzacja postawy gotowości niesienia pomocy innym, a także propagowanie idei wolontariatu szkolnego.

8 Szkoła Podstawowa nr 211 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Janusza Korczaka w Warszawie Prezentacja aktywności społeczności szkolnej pt. Idee Janusza Korczaka w naszej szkole - szkole XXI wieku - przykłady dobrej praktyki obejmowała: Ćwierćland - mamy prawo do szacunku. Na bezludnej wyspie, czyli o potrzebie praw. Kosmiczna lekcja - mam prawo do własności. Scrapbooking - mam prawo do tajemnicy.

9 Szkoła Podstawowa nr 211 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Janusza Korczaka w Warszawie cd. Poznaję swoje prawa... Odkrywam świat - małe laboratorium, czyli moje prawo do dnia dzisiejszego. Poznaję, potrafię, jestem dobry - moje prawo do rozwoju. Ja rosnę - moje prawo do rozwoju. Odkrywam swoje talenty - prawo do rozwijania zainteresowań.

10 Dzielimy się doświadczeniami z nauczycielami z innych szkół.
Szkoła Podstawowa nr 211 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Warszawie Dzielimy się doświadczeniami z nauczycielami z innych szkół. Publikacje scenariuszy zajęć prowadzonych przez naszych nauczycieli można znaleźć na stronie:


Pobierz ppt "Idee Janusza Korczaka w naszej szkole – w szkole XXI wieku"

Podobne prezentacje


Reklamy Google