Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KONKURS OLIMPIJSKI.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KONKURS OLIMPIJSKI."— Zapis prezentacji:

1 KONKURS OLIMPIJSKI

2 Co to jest za sport (dyscyplina) ?
Kategorie Co to jest za sport (dyscyplina) ? Kto to jest ? Pokaż się!

3 Poznawanie dyscyplin sportowych
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 z powrotem

4 Znane twarze sportów olimpijskich
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 z powrotem

5 Kategorie pytań O IGRZYSKACH VANCOUVER 2010 PREMIE z powrotem

6 z powrotem O IGRZYSKACH 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Bobsleje – zimowa dyscyplina sportu, polegająca na zjeździe zawodników na specjalnych saniach po sztucznym torze lodowym, obecnie o średniej długości 1500–2000 m i o średnim spadku 8–12%. Trasa musi mieć 10,12,15, czy 20 zakrętów? Do najlepszych sportowców w historii ZIO należeli kilkakrotni złoci medaliści panowie Ad Schenk, Eric Haiden,Johan Olav Koss – jaki sport uprawiali? W jakiej odległości znajdują się tarcze dla strzelających zawodników w biathlonie – 47 m, 55m, 62m, 30m. A może w innej odległości? Czeskim hokeistom udało się odnieść fantastyczny sukces w postaci złotego medalu na ZIO w w roku W niedalekim mieście Frenštát pod Radhoštěm mieszka dwukrotny medalista olimpijski z Grenoble. Nazywa się Czym wytłumaczysz, że hokej na lodzie i łyżwiarstwo figurowe odbyło się już więcej razy niż było w sumie Igrzysk? Wchodziły kiedykolwiek w historii do programu ZIO loty na nartach? Podaj nazwę jednego z 3 miast, gdzie ZIO odbyły się już dwa razy Sportowcy czasami korzystają z tzw. sterydów anabolicznych – co to jest? Czy kiedykolwiek jakieś czeskie lub polskie miasto kandydowało do zorganizowania ZIO? Podaj nazwisko człowieka, który najbardziej zasłużył się o wznowienie nowożytnych IO Kto jest najlepszym olimpijczykiem w historii wszystkich nowożytnych igrzysk olimpijskich? Dlaczego łyżwiarstwo szybkie jest szalenie popularne w Holandii? Ile powinna wynosić różnica poziomów między startem i metą w zjeździe panów? Na czym polega curling? Co oznacza skrót MKOL? Podaj nazwy paru skoków w łyżwiarstwie figurowym.... W którym sporcie odgrywa największą rolę wiatr? W jakich dyscyplinach rywalizuje się w snowboardzie? Co to jest panczenictwo? Gdzie i kiedy odbyły się pierwsze ZIO? Ile skoków oddają zawodnicy w kombinacji norweskiej? Na jakich skoczniach rozgrywa się rywalizacja ZIO? W Kanadzie już kiedyś i gdzieś była Olimpiada – pamiętasz??? Ile lat czekała Polska na kolejny złoty medal ZIO? Gdzie i kiedy odbędą się kolejne ZIO? Jak brzmi główne motto olimpijskie? Dlaczego IO rozgrywane są co 4 lata? Jakiego koloru są kółka olimpijskie i co oznaczają? Na czym polega skeleton?

7 z powrotem VANCOUVER 2010 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Warunki pogody czasami decydują o medalach, tak było i w Vancouver, kiedy w trakcie jakichś zawodów zaczął sypać śnieg i totalnie zburzył wszystkie prognozy – co to była za dyscyplina ??? .“... Our home and native land! True patriot love in all thy sons command. With glowing hearts we see thee rise, The True North strong and free!” - słowa jakiej piosenki to mogą być ???? Pono największy frajer ze wszystkich sportowców, samotnik, egoista, nielubiany. Nie zdobył tyle złota ile planował, ale maraton wygrał - ??? Jeden z największych przegranych Igrzysk – był chorążym wyprawy, potem zbyt wiele nie pokazał, w dodatku otrzymał cios od Oweczkina - ??? Dlaczego sportowa potęga – Wielka Brytania – odegrała w Vancouver „drugie skrzypce”? Złoty medalista Bill Demong zaraz po wygranej poprosił swoją przyjaciółkę o rękę. W jakiej dyscyplinie wygrał Bill Demong? Nie skoczył żadnego poczwórnego skoku, ale pokonał Pluszczenkę i został mistrzem. Nazywa się Sportowcy którego państwa stali się ANTYBOHATERAMI dla swoich kibiców po ZIO? W którym momencie ZIO Słowacje zalała ze smutku powódź łez? Podaj przykład ogromnego polskiego rozczarowania na ZIO Kuszą go milionami w Niemczech, Holandii, Kanadzie, ale on trenuje Martinę ciągle w Czechach. Nazywa się... Justyna atakowała swoje rywalki nie tylko na trasach biegowych. Wiesz o co pytam? ZIO rozpoczęły się tragicznie – w korycie saneczkarskim zginął reprezentant Gruzji W Vancouver zdobywały złote medale i tak egzotyczne kraje ze względu na warunki klimatyczne jak Australia – w czym..... Kanada wygrała w ilości złotych, ale najwięcej medali zdobyli reprezentanci Do niedawna był członkiem teamu Martiny Sáblíkovej absolwent naszej szkoły-??? Z czym kojarzysz w związku z ZIO w Vancouver nazwę Whistler? Reprezentacja którego kraju zdobyła złoty medal w hokeju kobiet? Podaj przykład ogromnego czeskiego rozczarowania na ZIO Wymień polskich medalistów Kto jest słoweńskim bohaterem narodowym po ZIO? Kto jest kanadyjskim bohaterem narodowym po ZIO? Kto jest słowackim bohaterem narodowym po ZIO? Ile kompletów medalowych było do wzięcia w Vancouver? Kto jest trenerem Pana Profesora Adama? Jak myślisz, którą rywalizację o medale odwiedziła Madonna? Od kiedy do kiedy trwały ZIO w Vancouver? Kto jest koreańskim bohaterem narodowym po ZIO? Jakie premie mieli obiecane za medale sportowcy Norwegii? Kto jest trenerem Pani Justyny? ZIO w Vancouver były w historii ZIO. Kto jest chińskim bohaterem narodowym po ZIO? Kto jest norweskim bohaterem narodowym po ZIO? Dlaczego Vancouver nazywa się Vancouver? Na jakiej szerokości geograficznej leży Vancouver? W jakiej prowincji kanadyjskiej leży Vancouver? Kto jest polskim bohaterem narodowym po ZIO? Ile państw wzięło udział w ZIO? Kto jest szwajcarskim bohaterem narodowym po ZIO? Kto jest czeskim bohaterem narodowym po ZIO?

8 z powrotem PREMIE 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Wang Meng zdobyła 2 złote medale w short-tracku – co za nie chce kupić: dom w Szanghaju fabrykę obuwia sportowego nic – chce oszczędzać Bugatti Veyron Jak myślisz, przywódca którego państwa mógł powiedzieć następujące zdanie - „2 tygodnie wstydu nareszcie skończone...“ Mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim Sven Kramer z Holandii omal nie zdemolował swego trenera gerarda Kemkersa – za co??? O co założył się Barack Obama z premierem Kanady Stephenem Harperem w sprawie zwycięstwa ich drużyn hokeistów w finale ZIO? Była w Vancouver jakaś ZUPEŁNIE NOWA DYSCYPLINA, w której rozdawano medale? Jak się nazywa maleńka wioska, z której pochodzi Justyna Kowalczyk? ta cyfra ma pewną symbolikę olimpijską, szczególnie dla Polaków – jaką? Jak ciężka była pochodnia, którą zapalono znicz? Kim są panowie Nurowski i Jirásek? Co oznacza łacińskie zdanie CITIUS, ALTIUS, FORTIUS? Z jakiego państwa wywodzą sie Igrzyska Olimpijskie?


Pobierz ppt "KONKURS OLIMPIJSKI."

Podobne prezentacje


Reklamy Google