Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Robert Korzeniowski Polski chodziarz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Robert Korzeniowski Polski chodziarz."— Zapis prezentacji:

1 Robert Korzeniowski Polski chodziarz

2 Podstawowe informacje:
Robert Korzeniowski Data urodzin: r. Wiek: 36 lat Wzrost: 170cm Waga: kg Przeszedł już ponad km Robert Korzeniowski – jedna z największych gwiazd polskiego sportu, wybitny polski lekkoatleta, który ma na swoim koncie wszystkie najważniejsze sportowe osiągnięcia. Jest trzykrotnym mistrzem olimpijskim, dwa złote medale wywalczył w Sydney, jeden w Atlancie. Jest trzykrotnym mistrzem świata, zdobył także wiele medali na arenie europejskiej i krajowej. Do Roberta Korzeniowskiego należy kilka rekordów: olimpijski na 20 kilometrów, świata na 50 km oraz Polski na 10 i 20 km. Poza sukcesami na arenach sportowych zdobył także wiele innych prestiżowych nagród. W 1998 oraz 2000 roku wybrany został najlepszym i najpopularniejszym polskim sportowcem. W 1998 roku odebrał nagrodę ambasadora Krakowa i Wiktora za sportową osobowość roku, dwa lata później natomiast wybrany został krakowianinem i człowiekiem 2000 roku.

3 Dlaczego Robert został chodziarzem?
   Rodzice Roberta nie byli sportowcami, ale wychowywali go w duchu prosportowym. Od najmłodszych lat grał w badmintona, jeździł na rowerze, łyżwach, pływał, grał w piłkę oraz trenował judo. - W pewnym momencie pojawiła się choroba reumatyczna, która skutecznie zatrzymała na kilka lat moją aktywność fizyczną, wyłączając mnie nawet z lekcji wychowania fizycznego w szkole. To, co tak kochałem stało się dla mnie niedostępne. Kiedy chorobę udało się wyleczyć, tym bardziej usilnie poszukiwałem powrotu do sportu. Wśród młodzieży panowała wówczas wielka moda na wszelkie sporty walki. Wszyscy chcieli być tak sprawni jak Bruce Lee. Nie zostałem mistrzem judo z bardzo prozaicznej przyczyny. Był to czas stanu wojennego i milicji przestała się podobać sekcja judo w Tarnobrzegu, więc ją zlikwidowano. Zapuściłem korzenie w sekcji lekkoatletycznej przy moim liceum w Tarnobrzegu i ... zostałem chodziarzem.

4 Krótki wywiad z Robertem
Witam Pana, Panie Robercie, bardzo gorąco! Na początek proszę przyjąć gratulacje za zdobycie tytułu Mistrza Europy oraz za uzyskanie najlepszego czasu w historii. Moje pytanie do Pana jest następujące: proszę powiedzieć skąd u Pana zainteresowanie taką właśnie dyscypliną? Robert Korzeniowski: Zawsze marzyłem, żeby występować w telewizji, a moja dyscyplina daje mi prawie 4 godz. na antenie :-) Poza tym zawsze miałem daleko do szkoły :-) Robert jaka jest prawdziwa recepta, aby być tak dobrym sportowcem jak Ty? Robert Korzeniowski: Talent, praca, radość z tego, co się robi i niesłabnąca ambicja Czy dużo czasu poświęca pan na trening, że osiąga pan tak fascynujące wyniki Robert Korzeniowski: Trenuję tylko tyle, o ile jest to niezbędne, przez okresy najintensywniejszych przygotowań mam dwa treningi dziennie, pokonuje 170 km tygodniowo, ale bywa i tak, że wyjeżdżam na odnowę biologiczną do sanatorium bądź na wczasy i przez 3 tygodnie nie robię prawie nic albo uprawiam czystą rekreację. W sumie jednak co roku przekraczam 6000 km na treningach. Czy stanowiłby dla Pana jakiś problem start w maratonie? Da się w jakiś sposób połączyć te dwie dyscypliny? Robert Korzeniowski: Niestety jest niemożliwe, tylko pozornie moja wytrzymałość mogłaby być wykorzystana na dystansie biegowym. Niestety mój układ ruchu, czyli mięśnie i stawy jest tak wyspecjalizowany w chodzie, że ciężko mi się nawet truchta i bieganie najzwyczajniej mnie meczy. Jak pan uważa ile pan już przeszedł kilometrów? Robert Korzeniowski: Ponad km czyli 2,5 razy okrążyłem Ziemię. O czym Pan myśli jak, grają panu Mazurka? Robert Korzeniowski: Myślę, że Mazurka grają nam wszystkim. Staram się wtedy śpiewać go z całą Polską.

5 Sydney 2000

6 Ateny 2004 Ogień olimpijski podczas ceremonii otwarcia olimpiady w Atenach.

7 Ateny 2004    Robert Korzeniowski zdobywał medale, bił rekordy świata, a jednak postanowił oficjalnie zakończyć zawodniczą karierę startem w igrzyskach Ateny 2004.

8 Zakończenie Obecnie Robert Korzeniowski jest na emeryturze ale dla mnie zawsze będzie wybitnym sportowcem.

9 Koniec Autor: Kamil Baran kl. 5e


Pobierz ppt "Robert Korzeniowski Polski chodziarz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google