Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TRIATHLON PŁYWANIE KOLARSTWO BIEGANIE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TRIATHLON PŁYWANIE KOLARSTWO BIEGANIE."— Zapis prezentacji:

1 TRIATHLON PŁYWANIE KOLARSTWO BIEGANIE

2 RODZINA Z PASJĄ

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20 Państwo Gudaniec RODZINA Z PASJĄ
HISTORIA TRIATHLONU SYLWETKI ZAWODNIKÓW GALERIA

21 HISTORIA TRIATHLONU Triathlon powstał w latach 70 XX wieku, od początku podbijając serca Amerykanów i Australijczyków. Jego powstanie wiąże się z legendą. Trzej żołnierze amerykańscy postanowili sprawdzić, który z nich jest lepszym sportowcem. Problem polegał na tym, że jeden z nich był pływakiem, drugi kolarzem, a trzeci bardzo dobrze biegał. Aby ich rywalizacja miała sens, doszli do wniosku, że należy połączyć dyscypliny sportu, które uprawiali. Nie znamy wyników tej rywalizacji, ale wiemy, że uczestnicy tych historycznych zawodów pokonali dystans 3800 m płynąc, po wyjściu z wody wsiedli na rowery i przejechali 180 km, a następnie, bez przerwy wypoczynkowej, przebiegli klasyczny dystans maratoński 42,195 km. Pierwsze oficjalne zawody triathlonowe odbyły się w roku w Stanach Zjednoczonych. I tak narodziła się dyscyplina sportu, która zdobywa coraz większe uznanie na świecie, czego wyrazem było wprowadzenie jej w 2000 roku do programu Igrzysk Olimpijskich.

22 KASIA RADEK DOROTA SZYMON
SYLWETKI ZAWODNIKÓW KASIA RADEK DOROTA SZYMON

23 Radosław Gudaniec Pseudonim: Radzio Dat urodzenia: 17 styczeń 1963
Motto: Chwytaj dzień !

24 Radek Gudaniec udowodnił, że w wieku 45lat można na wysokim poziomie uprawiać tak wymagającą dyscyplinę sportu, jaką jest triathlon. Jego pasją jest stałe podnoszenie umiejętności sportowych poprzez systematyczny trening.

25

26 Dorota Gudaniec Pseudonim: Dorotka Data urodzenia: 26 sierpień 1960
Motto: Ciesz się każdą chwilą...

27 Dorota Gudaniec jako jedna z niewielu w Polsce tak szybko zdobyła sukcesy sportowe w kategorii weteran. Już w debiucie w triathlonie wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski Jej ulubioną dyscypliną jest pływanie, które jest jej mocną stroną. Dzięki temu zawsze wychodzi z wody przed mężem co sprawia jej najwięcej satysfakcji.

28

29 Katarzyna Gudaniec Pseudonim: Katrina Data urodzenia: 16 luty 1988
Motto: Dzień bez treningu to dzień stracony !

30 Kasia niegdyś jedna z najbardziej utalentowanych zawodniczek w Polsce ma na swoim koncie wiele wspaniałych sukcesów. Między innymi Mistrzostwo Polski w kategorii juniorów, oraz zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Jej karierę przerwał dramatyczny wypadek samochodowy, który wydarzył się podczas treningu na zgrupowaniu Kadry Polski. Stoczyła długą i heroiczną walkę o powrót do zdrowia. Od niedawna wznowiła treningi i ponownie zaczęła rywalizować wśród najlepszych juniorek w Polsce. To Kasia swoją pasją i zaangażowaniem zaraziła swoją rodzinę do uprawiania tak wymagającej dyscypliny jaką jest triathlon.

31

32 Szymon Wrzesień Pseudonim: September Data urodzenia: 16 kwietnia 1988
Motto: Ból przemija, a skutki porażki pozostają na zawsze !

33 Szymon dopiero rok temu rozpoczął swoją przygodę z triathlonem
Szymon dopiero rok temu rozpoczął swoją przygodę z triathlonem. Już w swoim pierwszym sezonie startów ukończył morderczy dystans ½ Ironmana, gdzie przepłynął 1.9km, przejechał rowerem 90km, oraz przebiegł dystans półmaratonu. Wspomnieć również trzeba, że był tym samym najmłodszym zawodnikiem w Polsce, który wystartował w tym wyścigu. Zdobył wówczas bardzo dobre czwarte miejsce w swojej kategorii wiekowej. Następnym jego celem jest ukończenie klasycznego dystansu Ironman, czyli 3.8km pływania – 180km jazdy rowerem – oraz km biegu. Obecnie w swoich startach zdobywa nowe doświadczenia, które mają na celu zaowocować w dalszej jego karierze sportowej.

34

35 Bieg przełajowy 5km na Górze Chełmskiej

36 Mistrzostwo Polski Doroty – Chodzież 2006

37 Puchar Polski w Aquathlonie – Gdynia 2008

38 Drugie m-c Kasiu i czwarte Doroty w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w Aquathlonie

39 Trzecie m-c Szymona Pucharu Polski w Aquathlonie

40 Po zawodach- Szczecin 2007

41 Całe podium obstawione !

42 Woda zimna ale serca gorące !


Pobierz ppt "TRIATHLON PŁYWANIE KOLARSTWO BIEGANIE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google