Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja drużyny do pakietu sponsorskiego. 2011.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja drużyny do pakietu sponsorskiego. 2011."— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja drużyny do pakietu sponsorskiego. 2011

2 Drużyna Warsaw Diamonds oraz klub "4 Team Softball & Baseball" powstał w 2009. Jednym z celów powstania klubu i drużyny było zapewnienie warszawiankom możliwość gry w softball - sport jeszcze mało znany w Polsce, ale prężnie się rozwijający i mający przed sobą wielką przyszłość. Nazwa klubu ma istotne znaczenie i ma swoją historię. 4 po angielsku czytana jako "for" oznacza "dla" - drużyna dla zawodniczek, zawodniczki dla drużyny.

3 4 Team Softball & Baseball Club zachęca do gry wszystkie kobiety - wiek nie ma znaczenia. W Warsaw Diamonds grają matki, kobiety pracujące, studentki oraz uczennice. Diamenty błyszczą nie tylko na treningach i podczas meczy, ale także poza nimi. Uczestniczymy w imprezach sportowych, na których aktywnie promujemy softball. W grudniu 2009 odbyła się pierwsza Diamentowa Choinka, a w roku 2010 odbyło się klika imprez zainicjowanych i przygotowanych przez Diamenty.

4 W październiku 2010 Drużyna Warsaw Diamonds wzięła udział w pierwszym w historii Pucharze Polski w Softballu Kobiet. Zajęłyśmy 4 miejsce. Obecnie Diamenty trenują i przygotowują się do następnego sezonu, w którym mają zamiar walczyć o wygraną i miejsca na podium.

5 Gra powstała w latach 80-tych XIX wieku w Chicago, gdzie szybko zyskała popularność. Międzynarodowy Komitet Softballu założono dopiero w 1933. Ujednolicił on i uregulował zasady gry. W 1965 w Australii zorganizowano pierwsze softballowe Mistrzostwa Świata Kobiet, rok później mężczyźni mieli swoje mistrzostwa w Meksyku. W roku 1991 Międzynarodowy Komitet Olimpijski dołączył rozgrywki softballu do Igrzysk Olimpijskich. Podjęto jednak decyzję wyłączenia go z igrzysk planowanych na rok 2012. Polski Związek Baseballu i Softballu powstał w 1978 roku.

6 Softball to gra podobna do baseballu. Rozgrywana na mniejszym boisku, większą piłką oraz lżejszą i cieńszą pałką. Na boisku rywalizują ze sobą dwie drużyny – atakująca i broniąca – liczące każda po 9 zawodników. Główna część pola gry jest kwadratem z umieszczonymi na narożnikach bazami, z których jedna to baza domowa.

7 Podczas meczu każda drużyna gra w ataku i obronie po 7 razy. Atakujący odbijają kijem piłkę narzuconą przez miotacza drużyny przeciwnej, a następnie mają za zadanie obiegnięcie wszystkich baz i wrócenie do domu (co skutkuje zdobyciem 1 pkt). Defensywa dąży do wyautowania (wyeliminowania) z gry zawodników biegnących do baz. Po 3 autach następuje zmiana, gracze ofensywni przyjmują pozycje defensywne, defensywni ofensywne.

8 W grudniu 2010 na antenie Radia Kampus będzie można usłyszeć wywiad z zawodniczkami i trenerem Warsaw Diamonds, to pierwszy z planowanej serii wywiadów z naszą drużyną, o Warsaw Diamonds pisano na stronach stołecznego wydania Gazety Wyborczej, link do artykułu: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,8371576,Pro blem_baseballistow__Do_bazy_miedzy_kaluzami.html

9 Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.softball.plwww.softball.pl oraz do zapoznania się ze szczegółowym pakietem sponsorskim na rok 2011. Zapraszamy na mecze.


Pobierz ppt "Prezentacja drużyny do pakietu sponsorskiego. 2011."

Podobne prezentacje


Reklamy Google