Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Bogatyni

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Bogatyni"— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Bogatyni
Moja ulubiona dyscyplina sportowa. Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Bogatyni Jagoda Dąbrowska kl. Id

2 Spis treści Krótki wstęp Osiągnięcia Polaków Technika klasyczna
Technika łyżwowa Dobór sprzętu Różne formy narciarstwa Źródła

3 Narciarstwo biegowe Narciarstwo biegowe jest jedną z dyscyplin sportów zimowych. Zostało zapoczątkowane już w czasach prehistorycznych w okolicy Półwyspu Fennoskandzkiego.

4 Polacy mają spore osiągnięcia w tej dziedzinie
Polacy mają spore osiągnięcia w tej dziedzinie. Justyna Kowalczyk na ostatnich Zimowych Igrzyskach Olimpijskich zdobyła aż trzy medale złoty, srebrny oraz brązowy.

5 Technika klasyczna Technika klasyczna jest często używana na trasach ze specjalnie przygotowanymi torami (dwoma równoległymi rowkami wyciętymi w śniegu). Narty przeznaczone do techniki klasycznej są odpowiednio wygięte. Pozwala to na łatwe odbicie się od śniegu wtedy, kiedy ciężar narciarza jest równomiernie rozkładany pomiędzy obie narty. Środkowa część narty posiada też "rybie łuski", lub jest to miejsce, gdzie wosk przykleja się do śniegu (zwane też "strefą odbicia" narty). Kiedy cały ciężar biegacza jest przenoszony na jedna nartę, strefa odbicia dotyka śniegu. Woski poślizgowe są nakładane na obu końcach narty.

6 Tecnika łyżwowa Sprzęt do techniki łyżwowej różni się wieloma cechami od klasycznego. Trudno jest opisać słowami ruchy wykonywane przy biegach narciarskich, najlepszy teoretyczny opis nie zastąpi pokazu instruktora. Zdecydowanie szybciej nauczysz się techniki biegu pod okiem fachowca.

7 Dobór długości nart Styl klasyczny: Narty powinny sięgać do początku nasady kciuka, przy wyciągniętej do góry ręce.  Styl dowolny - skating : Stosuje się narty o długości cm powyżej wzrostu. Dopuszczalne odchylenie na minus do 5 cm.

8 Jedną z lepszych firm produkujących narty jest Salomon
Jedną z lepszych firm produkujących narty jest Salomon. Możemy też wybrać tańsze z innych firm.

9 Kijki Należy zwróć uwagę na :
1) budowę rączki - niby detal ale warto porównać który lepiej na odpowiada  2) pasek na nadgarstek - nie powinien się luzować  3) końcówki - typowe kijki biegowe mają małe talerzyki do biegania w lesie i poza przygotowanymi trasami powinny być jak największe...  4) wysokość kijka musimy dopasować mniej więcej do naszego barku, a do "łyżwy" używa się do wysokości podbródka.

10 SPORT DLA KAŻDEGO

11 Narciarstwo - sport W sporcie biegi narciarskie są jedną z trudniejszych konkurencji wytrzymałościowych, angażującą wszystkie główne partie mięśni.

12 Narciarstwo - hobby Narciarstwo może być też formą wypoczynku. Można wtedy oglądać ciekawe zimowe pejzaże. W Polsce nie ma zbyt wiele tras biegowych, za to w Czechach oraz Niemczech jest ich sporo.

13 Narciarstwo, a ja Na nartach biegam od najmłodszych lat. Bardzo lubię tę sport i uważam, że jest świetnym sposobem na spędzanie śnieżnych, zimowych popołudni.

14 Zawody narciarskie

15

16 Narciarstwo biegowe jest bardzo dobrym sposobem spędzania czasu wraz z przyjaciółmi i rodziną. Myślę, że każdy powinien spróbować choć raz swoich sił w tym zimowym sporcie. Gorąco zachęcam.

17 Źródła: http://pl.wikipedia.org/wiki/Biegi_narciarskie


Pobierz ppt "Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Bogatyni"

Podobne prezentacje


Reklamy Google