Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja przygotowana przez Marię Jędrzejczak kl 6b

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja przygotowana przez Marię Jędrzejczak kl 6b"— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja przygotowana przez Marię Jędrzejczak kl 6b
NATALIA PARTYKA Prezentacja przygotowana przez Marię Jędrzejczak kl 6b

2 biografia Natalia Dorota Partyka urodziła się 27 lipca w 1989 roku, bez prawego przedramienia. Jest polską, niepełnosprawną tenisistką. Trzykrotna mistrzyni paraolimpijska w Atenach (2004 r.), Pekinie (2008 r.) i w Londynie (2012 r.). Dwa razy uczestniczyła w igrzyskach olimpijskich w Pekinie (2008 r.), a także w Londynie (2012 r.). Jest reprezentantką kadry narodowej seniorek. Pomimo swej niepełnosprawności rywalizuje z przeciwniczkami pełnosprawnymi i niepełnosprawnymi.

3

4 Natalia Partyka gra lewą ręką. Jej atakami są :
Obustronny atak topsingowy Forehand

5 Pani natalia ma wiele osiągnięć, m.in.:
Zakwalifikowanie się na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie (2008 r.) i w Londynie (2012 r.). Srebrna medalistka mistrzostw Europy drużynowo w  roku. Brązowa medalistka mistrzostw Europy w grze podwójnej w parze z Xu Jie w 2008 r. Brązowa medalistka mistrzostw Europy drużynowo w 2010r

6 Trzykrotna mistrzyni paraolimpijska w grze pojedynczej w klasie C10 w 2004, 2008 i 2012 r.
Dwukrotna srebrna medalistka paraolimpijska w grze drużynowej z reprezentacją Polski w 2004 i w 2008 roku. Trzykrotna srebrna medalistka mistrzostw Polski w grze pojedynczej z zawodniczkami pełnosprawnymi (2007, 2008 i 2009r.)

7 Dwukrotna mistrzyni Polski w grze podwójnej z zawodniczkami pełnosprawnymi (2008 i 2009 r.)
Mistrzyni Polski w grze pojedynczej w kategorii młodzieżowiec w 2008 roku. Mistrzyni Świata w grze pojedynczej w kategorii niepełnosprawnych w 2007 roku. Złota medalistka mistrzostw Europy kadetek w grze pojedynczej z zawodniczkami pełnosprawnymi w 2004 r.

8 Czwarte miejsce drużynowo z reprezentacją Polską na Igrzyskach Paraolimpijskich w Sydney w 2000 r.
Piąte miejsce w grze pojedynczej na Igrzyskach Paraolimpijskich w Sydney w 2000 r. Wielokrotna mistrzyni Polski w grze pojedynczej w kategorii niepełnosprawnych

9

10 Miała także sporo odznaczeń i wyróżnień:
W 2013 r. za wybitne osiągnięcie sportowe, promowanie Polski na arenie międzynarodowej została przez prezydenta Bronisława Komorowskiego odznaczona Krzyżem Oficerskim (Orderem Odrodzenia Polski), którym udekorowano ją 3 maja r. podczas uroczystości na Zamku Królewskim z okazji Święta Narodowego 3 Maja

11 W 2008 roku zdobyła Krzyż Kawalerski (Order Odrodzenia Polski)
W 2008 r. zdobyła statuetkę „Championa” w Plebiscycie „PS” i TVP na Sportowca Roku

12 http://www.youtube.com/watch?v=5BI55x 8MI10
Ciekawostka Natalia Partyka wspólnie z innymi sportowcami zagrała w spocie reklamowym u boku Usaina Bolta. 8MI10

13

14 JEJ PIĘKNE SŁOWA: Podczas jednego z wywiadów Natalia Patryka na pytanie „Co jest dla ciebie ważne  w życiu?” odpowiedziała : „Na pierwszym miejscu moja rodzina, potem sport. Bardzo ważni są dla mnie znajomi ze środowiska niepełnosprawnych. Inaczej patrzą na życie niż osoby zdrowe. Nie ma w nich za grosz zawiści, wszystkim życzą jak najlepiej. Już od dzieciństwa przebywałam z racji mojej niepełnosprawności w ich towarzystwie. Dużo mnie nauczyli, wśród nich się wychowywałam.”

15

16 Moim zdaniem… Moim zdaniem Natalia Patryka jest świetnym sportowcem. Podziwiam ją z tego względu, iż mimo niepełnosprawności dużo trenowała i nawet w gorsze dni nie poddawała się, a to że nie ma ręki to zapewne przeszkadza jej w życiu codziennym.

17

18 WNIOSEK Z życia Natalii Partyki można wywnioskować, że jeśli ktoś jest niepełnosprawny to nie znaczy, że jest w życiu przegrany. Należy dążyć do celu i pokonywać swoje słabości i trudności. Ciężką i systematyczną pracą można dużo w życiu osiągnąć.


Pobierz ppt "Prezentacja przygotowana przez Marię Jędrzejczak kl 6b"

Podobne prezentacje


Reklamy Google