Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bibliografia podmiotowo-przedmiotowa – Janusz Korczak została opracowana przez pracowników Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach Filia w Staszowie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bibliografia podmiotowo-przedmiotowa – Janusz Korczak została opracowana przez pracowników Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach Filia w Staszowie."— Zapis prezentacji:

1

2 Bibliografia podmiotowo-przedmiotowa – Janusz Korczak została opracowana przez pracowników Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach Filia w Staszowie w związku z przypadającą w 2012 roku 70. rocznicą tragicznej śmierci doktora oraz 100. rocznicą założenia przez niego Domu Sierot w Warszawie przy ulicy Krochmalnej. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił bieżący rok – Rokiem Janusza Korczaka.

3 W bibliografii zebrano i uporządkowano dokumenty autorstwa Janusza Korczaka i jemu poświęcone. Niniejsza publikacja obejmuje materiał w wyborze za lata 1979-2011. Bibliografia została opublikowana przez Wydawnictwo PBW w Kielcach i przekazana szkołom i instytucjom oświatowym.

4

5 Ogłoszony przez Sejm RP rok 2012 Rokiem Janusza Korczaka daje okazję przedstawienia wartości poezji w przekazie historii. Poezja posiada moc przedstawiania i interpretowania faktów, odzwierciedlania przeżyć.

6 Wystawa zawiera poetycki materiał przedstawiający najbardziej wstrząsający akt ofiarnej śmierci jakiego dokonał Janusz Korczak : Stefan Chojnowski Pamięci J. Korczaka (fragment), Maria Bronikowska Ostatni pochód, Stanisław Franczak Doktor Korczak, Bronisław Kieżun Ballada o Januszu Korczaku (fragment), Jarosław Lisiecki Róże Doktora Korczaka, Jan Czopik Janusz Korczak.

7 Na początku maja 2012 r. został ogłoszony konkurs na hasła promujące Prawa Dziecka połączony z konkursem plastycznym przedstawiającym postać Janusza Korczaka. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Organizatorem projektu była PBW w Kielcach Filia w Staszowie. Do szkół rozesłano regulamin konkursu.

8 Rozstrzygnięcie nastąpiło 15 czerwca 2012 r. w Szkole Podstawowej w Osieku. Do konkursu przystąpiły dwie szkoły: Szkoła Podstawowa w Osieku oraz Szkoła Podstawowa w Długołęce. Zwycięskie hasła umieszczono na plakacie opracowanym graficznie przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Kielcach.

9 Laureaci oraz wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatora nagrody książkowe, dyplomy, drobne upominki oraz słodycze.

10 Rozstrzygnięcie konkursu było połączone z występami artystycznymi dzieci ze Szkoły Podstawowej w Osieku oraz przedstawieniem widowiska teatralnego Król Maciuś I.

11 Celem tego projektu było uwrażliwienie dzieci na prawa jakie posiadają. Dziecko świadome swoich praw jest w stanie łatwiej obronić się przed przemocą, krzywdzeniem i poniżaniem. Ważne jest, żeby dzieci wiedziały, że istnieją osoby i instytucje, do których zawsze mogą się zwrócić o pomoc.

12 Całość imprezy przybliżyła dzieciom postać Janusza Korczaka w ramach obchodów Roku Korczakowskiego. Podjęte inicjatywy przedstawiły odbiorcom postać Janusza Korczaka w różnych aspektach: jako lekarza, wychowawcę, pisarza a w szczególności jako obrońcę Dziecka. Należy mieć nadzieję, że działania te odpowiednio wpłyną na postawę naszych wychowawców jak i wychowanków.


Pobierz ppt "Bibliografia podmiotowo-przedmiotowa – Janusz Korczak została opracowana przez pracowników Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach Filia w Staszowie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google