Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W STARACHOWICACH 2012 ROKIEM JANUSZA KORCZAKA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W STARACHOWICACH 2012 ROKIEM JANUSZA KORCZAKA."— Zapis prezentacji:

1 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W STARACHOWICACH 2012 ROKIEM JANUSZA KORCZAKA

2 Akademia poświęcona Januszowi Korczakowi 10 maja odbyła się akademia poświęcona działalności społecznej i twórczości literackiej Janusza Korczaka. Samorząd Uczniowski pod opieką Ewy Maj- Czerwińskiej przygotował przedstawienie, które przybliżyło uczniom działalność tego wielkiego człowieka.

3 Akademia miała na celu nie tylko przybliżenie sylwetki Janusza Korczaka, ale również uwrażliwienie uczniów na odmienności kulturowe, religijne oraz tolerancję wobec różnorodności przekonań. Chcieliśmy również zwrócić uwagę na prawa dziecka.

4 Oprawę artystyczną stanowiły piosenki w językach angielskim i francuskim oraz tradycyjny żydowski taniec przygotowane przez uczniów pod opieką Barbary Wrzosowskiej.

5 Plakat poświęcony Korczakowi Podsumowaniem działań w ramach roku Korczaka była wystawa plakatów przygotowanych przez uczniów naszej szkoły.

6 Akademia zakończyła się uroczystym przekazaniem przez dyrektora Jana Kuciapskiego klucza do szkoły, 11 maja był bowiem Dniem króla Maciusia i rządy w szkole przejęły dzieci.

7 DZIEŃ KRÓLA MACIUSIA Tego dnia to nauczyciele musieli podporządkować się rządom dzieci. To uczniowie wyznaczali zasady funkcjonowania szkoły. W fotelu dyrektora zasiadła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Natalia Ziółkowska.

8 Razem z nauczycielami pełnili dyżury śródlekcyjne.

9 Prowadzili zajęcia

10 Bawili się z najmłodszymi uczniami naszej szkoły

11 Była to nie tylko zabawa, ale przede wszystkim wyjątkowa nauka odpowiedzialności, współpracy i cierpliwości


Pobierz ppt "SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W STARACHOWICACH 2012 ROKIEM JANUSZA KORCZAKA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google