Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BIBLIOTEKA SZKOLNA. Biblioteka Szkolna przy Szkole Podstawowej w Tyczynie od kilku lat współpracuje w Biblioteką Pedagogiczną w Rzeszowie. W ramach tej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BIBLIOTEKA SZKOLNA. Biblioteka Szkolna przy Szkole Podstawowej w Tyczynie od kilku lat współpracuje w Biblioteką Pedagogiczną w Rzeszowie. W ramach tej."— Zapis prezentacji:

1 BIBLIOTEKA SZKOLNA

2 Biblioteka Szkolna przy Szkole Podstawowej w Tyczynie od kilku lat współpracuje w Biblioteką Pedagogiczną w Rzeszowie. W ramach tej współpracy organizowane są ciekawe zajęcia dla uczniów naszej szkoły. 24 października uczniowie klasy IIIa byli na lekcji bibliotecznej pt. Jak niedźwiedź Wojtek został żołnierzem armii gen. Andersa. Uczniowie zapoznali się z autentyczną historią niedźwiadka Wojtka, którego losy opisał Łukasz Wierzbicki w swojej książce pt. Dziadek i niedźwiadek.

3

4 14 i 21 listopada 2012 r. uczniowie klasy IVa i Va byli na lekcji bibliotecznej w Bibliotece Pedagogicznej poświęconej Januszowi Korczakowi. Janusz Korczak właśc. Henryk Goldszmit, prozaik i publicysta, autor prac o wychowaniu młodzieży. Z zawodu lekarz, pedagog i psycholog, całe życie poświęcił dzieciom. Kierował żydowskim Domem Sierot w Warszawie oraz sierocińcem dla dzieci polskich Nasz Dom. Poszedł dobrowolnie na śmierć razem ze swoimi podopiecznymi z Domu Sierot, wywiezionymi 5 sierpnia 1942 r. z getta do obozu koncentracyjnego w Treblince. Opublikował m. in. prace pedagogiczne: Jak kochać dzieci, Prawo dziecka do szacunku oraz książki: Król Maciuś Pierwszy, Król Maciuś na bezludnej wyspie, Bankructwo małego Dżeka, Kajtuś czarodziej.

5

6

7 Uczniowie klas 0 – III byli na spotkaniu zorganizowanym przez Bibliotekę Szkolną z Panią Niną Opic, znaną pisarką z Rzeszowa, psychoterapeutką i wykładowcą. Pani Nina jest autorką opowiadań dla dzieci: Bajeczki do poduszeczki nad brzegiem Wisłoka, Kłapcio i jego ferajna, a także współautorką prozy: Rzeszowianie o sobie i swoim mieście, Ojciec Święty i ja.

8 Pani Nina Opic opowiadała o swojej pracy i twórczości. Za swoją twórczość została wyróżniona m.in. w ogólnopolskim konkursie na Najpiękniejszą Bajkę w 2005 r., zaś w 2006 r. w konkursie literackim prozatorskim.

9 Dzieci w skupieniu słuchały pisarki, zadawały pytania, na które Pani Nina chętnie odpowiadałą, a przy tym znakomicie się bawiły. Na zakończenie spotkania autorka chętnie rozdawała dzieciom autografy z osobistymi dedykacjami.

10 Co roku Biblioteka Szkolna organizuje spotkania z ciekawymi ludźmi. 18 grudnia dla wszystkich uczniów naszej szkoły odbyło się spotkania z Panią Pauliną Chachorą, podróżniczką, która podróżuje po wszystkich kontynentach. Podróżniczka opowiadała o środowisku, gospodarce i ludności Maroka oraz pokazywała slajdy i eksponaty z tamtego regionu Afryki.

11

12


Pobierz ppt "BIBLIOTEKA SZKOLNA. Biblioteka Szkolna przy Szkole Podstawowej w Tyczynie od kilku lat współpracuje w Biblioteką Pedagogiczną w Rzeszowie. W ramach tej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google