Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W latach miejscowość położona była w województwie pilskim.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W latach miejscowość położona była w województwie pilskim."— Zapis prezentacji:

1 W latach 1975-1998 miejscowość położona była w województwie pilskim.
Połajewo Wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w gminie Połajewo. Miejscowość jest siedzibą gminy Połajewo. W latach miejscowość położona była w województwie pilskim. W 1888 roku w Połajewie urodził się abp Walenty Dymek, metropolita poznański, na placu przed miejscowym kościołem parafialnym znajduje się pomnik tego dostojnika. W Połajewie zlokalizowane są 3 zakłady przetwórstwa mięsnego, Przedsiębiorstwo Handlowe "Confex", liczne zakłady rzemieślnicze oraz działają 22 placówki handlowe.

2 Połajewo Województwo :wielkopolskie Powiat: czarnkowsko-trzcianecki Gmina :Połajewo Wysokość :70 m n.p.m. Ludność (2006) • liczba ludności Strefa numeracyjna :67 Kod pocztowy : Tablice rejestracyjne :PCT

3 Widok z lotu ptaka

4 Kościół pw. św. Michała Archanioła w Połajewie
Historia parafii pw. św. Michała Archanioła sięga XII-XIII wieku. Obecnie parafia liczy ok 3800 wiernych i swoim terenem obejmuje Połajewo oraz przyległe miejscowości: Jakubowo, Krosin, Krosinek, Lisia Góra, Piotrowo, Połajewice, Połajewko, Przybychowo, Radom, Sierakówko Wybudowanie.

5 Publiczne Gimnazjum w Połajewie i Szkoła Podstawowa im
Publiczne Gimnazjum w Połajewie i Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera

6 Biblioteka Publiczna w Połajewie
Biblioteka w Połajewie powstała w styczniu 1948 r. Początkowo mieściła się ona przy ulicy Szamotulskiej. Pierwszym bibliotekarzem był Józef Kraft. W 1949 r. księgozbiór liczył 997 tomów, a zarejestrowanych czytelników było 67. Po odejściu Józefa Krafta ( ) biblioteką kierowali: Pelagia Krzyśko ( ), Wanda Sosnowska ( ), Petronela Erdmann ( ), Krystyna Kruszewska ( ), Józefa Humbla ( ), Edward Nożewnik ( ), Lucyna Grochowska ( ). W roku 1969 r. biblioteka zostaje przeniesiona do remizy strażackiej, gdzie mieściła się do 1975 r. W latach biblioteka znajdowała się w budynku Urzędu Gminy. W roku 1982 księgozbiór biblioteki to woluminów, czytelników zapisanych 715, a wypożyczeń zanotowano W tym roku przeprowadza się do budynku kupionego przez Urząd Gminy. W lutym 1983 r. na emeryturę odchodzi Józefa Humbla i kierownikiem biblioteki zostaje Edward Nożewnik. W 1985 r. po uzyskaniu dodatkowych pomieszczeń powstaje Oddział dla Dzieci i Młodzieży, którego kierownikiem zostaje Lucyna Grochowska. W 1990 r. zapada decyzja o przeniesieniu biblioteki do budynku Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie mieści się do dziś. Obecnie biblioteka posiada księgozbiór liczący woluminów. Od 2005 r. kierowniczką biblioteki jest Joanna Pawlisiak.

7 Wykonał Miłosz Łazowski I EK


Pobierz ppt "W latach miejscowość położona była w województwie pilskim."

Podobne prezentacje


Reklamy Google