Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

HISTORIA SZKOŁY W BABOROWIE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "HISTORIA SZKOŁY W BABOROWIE"— Zapis prezentacji:

1 HISTORIA SZKOŁY W BABOROWIE

2 SZKOŁA PARAFIALNA W roku 1403 miasto otrzymało kościół. Wraz z powstaniem parafii tworzono szkoły parafialne, w których dzieci uczyły się religii, śpiewu, czytania i rachunków.

3 POCZĄTKI SZKOLNICTWA Do szkoły w Baborowie powstałej w 1386 r. uczęszczały oprócz dzieci miejscowych również dzieci z wiosek należących do Gminy Baborów. tj. z Sułkowa, Dzielowa, Rakowa i Jaroniowa.

4 SZKOŁA RZEMIEŚLNICZA W 1861 r. utworzona została szkoła rzemieślnicza z nauką księgowości, rachunków i rysunków.

5 PIERWSZY SZTANDAR Dnia 27 marca roku odbyło się wręczenie sztandaru Zbiorczej Szkole w Baborowie im. Generała K. Świerczewskiego.

6 SZKOŁA W 1980 ROKU Okazały, wolnostojący budynek miał 8 klas, jedno pomieszczenie zastępcze, a w piwnicach znajdowało się mieszkanie dozorcy, pomieszczenia centralnego ogrzewania i zbiór książek.

7 SZKOŁA PODSTAWOWA NUMER 1
Istniała do 1993 roku. Uczęszczali do niej uczniowie zamieszkali w części Baborowa leżącej po lewej stronie rzeki Psiny.

8 Szkoła podstawowa numer 2
Mieściła się w dwóch budynkach leżących przy ulicy Opawskiej. Uczęszczali do niej uczniowie zamieszkali w części Baborowa leżącej po prawej stronie rzeki Psiny- zwanej dawniej Jaroniowem.

9 Powstanie zespołu szkół
Pierwszego września 2006 roku, w Baborowie powstał Zespół Szkół łączący Gimnazjum oraz Szkołę Podstawową wraz z filią- szkołą w Tłustomostach.

10 Zespół szkół

11 PATRON SZKOŁY Karol Świerczewski Maria Skłodowska- Curie Jan Paweł II

12 HALA SPORTOWA Dnia 22 lutego roku miało miejsce długo oczekiwane otwarcie hali sportowej przy szkole na ulicy Wiejskiej.

13 NOWE BOISKA W latach na terenie szkoły powstaje kompleks boisk, m. in. Do koszykówki, piłki nożnej, siatkówki, kort tenisowy, bieżnia.


Pobierz ppt "HISTORIA SZKOŁY W BABOROWIE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google