Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BIBLIOTEKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5 IM. DZIECI POLSKICH W PILE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BIBLIOTEKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5 IM. DZIECI POLSKICH W PILE"— Zapis prezentacji:

1 BIBLIOTEKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5 IM. DZIECI POLSKICH W PILE

2 Trochę historii Historia biblioteki ściśle wiąże się z dziejami Szkoły podstawowej Nr 5 w Pile. Biblioteka nasza powstała z dniem zaistnienia szkoły, czyli 7 września 1953 roku. Pierwszego wpisu do inwentarza dokonano dnia roku. Pierwsze książki zdobywano drogą zakupów oraz darów, siłą rzeczy więc księgozbiór nie był zbyt bogaty. W 1973 roku zlikwidowano Szkołę Nr 6 na Koszycach. Księgozbiór tej placówki został przekazany naszej bibliotece. Były to 2963 książki. W roku szkolnym 2006/07 biblioteka została przeniesiona do większego, wyremontowanego pomieszczenia. Z roku na rok powiększa swoje zbiory, by dziś liczyć ponad 17 tysięcy woluminów.

3 Biblioteka w pigułce Księgozbiór biblioteki szkolnej (według stanu na kwiecień 2012 roku) liczy woluminów, 1179 broszur oraz 473 zbiory specjalne Wartość ewidencyjna księgozbioru wynosi 70278,51 złotych Trwa budowa elektronicznego katalogu w programie MOL Pierwszą książką wpisaną do księgi inwentarzowej był „Mendel gdański” Marii Konopnickiej wydany w 1952 roku Najstarszą książką w bibliotece jest „Książka kucharska” przedruk z Gebethnera i Wolffa z 1949 roku W skład zbiorów specjalnych wchodzą: kasety magnetofonowe, płyty CD, kasety video, mapy, foliogramy, zbiory ilustracyjne W skład księgozbioru podręcznego wchodzą encyklopedie ogólne i specjalne, leksykony, słowniki językowe i rzeczowe, informatory, wydawnictwa albumowe, atlasy, zbiory ilustracyjne oraz książki popularnonaukowe z różnych dziedzin wiedzy Biblioteka posiada dział książek pedagogicznych, a w nim materiały dotyczące reformy oświaty, programy nauczania, materiały dydaktyczne i metodyczne opracowywane również przez pracowników szkoły W stałej prenumeracie biblioteki znajdują się 3 tytuły czasopism

4 Pomieszczenia i wyposażenie
Obecnie biblioteka obejmuje powierzchnię 104 m2 i składa się z dwóch pomieszczeń. Obecnie biblioteka obejmuje powierzchnię 104 m2 i składa się z dwóch pomieszczeń.

5 WYPOŻYCZALNIA WYPOŻYCZALNIA
Miejsce gromadzenia ,opracowywania i udostępniania zbiorów wyposażone w jedno stanowisko komputerowe dla bibliotekarzy ze skanerem i drukarką.

6 Czytelnia: Miejsce użytkowania książek i czasopism, programów multimedialnych, kaset video, ale także miejsce pracy i miłego spędzania czasu wolnego, wyposażone w: 8 stolików z krzesłami do pracy własnej, 4 stoiska komputerowe z dostępem do Internetu, Kserokopiarkę, Telewizor Magnetowid Odtwarzacz DVD, Magnetofon z możliwością odtwarzania płyt kompaktowych.

7 Czytelnia i wypożyczalnia w teleobiektywie

8

9

10

11 Formy pracy Konkursy Wystawy Szkolne kampanie

12

13 Formy pracy Spotkania w czytelni z autorami książek Wycieczki
Spotkania w czytelni z ciekawymi ludźmi Zajęcia z dziećmi ze świetlicy szkolnej Gazetki okolicznościowe i tematyczne Zajęcia z dziećmi z pobliskiego przedszkola Udział w imprezach organizowanych przez inne instytucje np. Spotkania Bractwa Dobrej Książki

14 Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej.
W roku szkolnym 2007/2008 naszej szkole zostało przyznane Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej.

15 Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia naszej biblioteki.
Dziękujemy za uwagę Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia naszej biblioteki. Do zobaczenia


Pobierz ppt "BIBLIOTEKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5 IM. DZIECI POLSKICH W PILE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google