Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

HardStyle.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "HardStyle."— Zapis prezentacji:

1 HardStyle

2 Krótko o HS Hardstyle to gatunek muzyki elektronicznej, charakteryzujący się ostrymi samplami z mniejszym tempem ( BPM) niż pierwowzór (ponad 160 BPM), zaliczany do elektronicznej muzyki tanecznej. Charakterystyczny dla tego gatunku jest bas, zwany także hardbassem, który wyjątkowo głęboki i wyrazisty, jest istotną cechą tego gatunku. W hardstyle zazwyczaj motyw basowy pojawia się między jednym a drugim uderzeniem, w przeciwieństwie do hardcore, gdzie motyw basowy występuje w każdym takcie. Należy też wspomnieć, że gatunek ten przeważnie ma rytm w metrum 4/4, czasem 6/8. Hardstyle jest często zupełnie niesłusznie mylony z muzyką techno. Często ciężkie wejścia basowe rozwijane są do rozbudowanych partii wokalnych, arii operowych i pieśni, co nadaje muzyce niespotykany klimat. Inaczej, niż w muzyce techno, hardstyle jest przeznaczony do grania na olbrzymich imprezach masowych i festiwalach zwanych event.

3 Q-Dance Qlimax DefQon 1 Dalej :D
Eventy Q-Dance Qlimax DefQon 1 Dalej :D

4 -Dance Q Q-Dance - holenderska agencja rozrywkowa założona w 1999 r., a także studio nagraniowe i wytwórnia płytowa. Organizacja Q-Dance jest znana w całej Europie, a ostatnio także w krajach pozaeuropejskich, takich jak Australia. Imprezy organizowane przez Q-Dance skupiają się na cięższych rodzajach muzyki, głównie Hardstyle. Agencja ta posiada kapitał który został uzyskany głównie poprzez organizację event’ów.

5 Qlimax Qlimax – event agencji Q-Dance, podczas którego grany jest głównie hardstyle. Od listopada 2003 roku odbywa się na stadionie piłkarskim klubu Vitesse Arnhem –GelreDome (Arnhem, w Holandii). W 2006 i 2007 roku odbył się także w Belgii. Qlimax jest jedną z największych imprez tego typu w Europie. Słynie z bardzo nowoczesnych efektów świetlnych, pokazów laserowych oraz efektów pirotechnicznych. Na masywnych ścianach i filarach Gelredome organizatorzy rozmieszczają mnóstwo konstrukcji ze świateł (dalekich – punktowych lub rozszczepionych) oraz laserów. Jak na większości tego typu wydarzeń używany jest również tzw. „suchy lód”, potocznie nazywany też „dymem”. Qlimax odbywa się w sobotnią noc listopada, co roku, od roku 2000 do chwili obecnej (2011).

6 DefQon 1 Defqon 1 - festiwal odbywający się od 2003 roku na którym gra się głównie hardstyle, organizowany przez agencję Q-Dance. Do 2010 roku odbywał się w Almere w Holandii, jednak ze względu na brak zezwoleń na organizację następnego eventu został przeniesiony do Biddinghuizen. Festiwal trwa 12 godzin i odbywa się w godzinach od 11 do 23. Kończy się pokazem fajerwerków. Różne style muzyczne grane na Defqon 1 dzieli się na kolory, np. czarny to hardcore. Od 2009 roku istnieje Defqon 1 Australia, który odbył się poraz pierwszy 19 września w Sydney.

7 Kóniec Dziękuję państwu za poswięcenie swego beznadziejnego czasu na obejrzenie mojem prezentacji mam nadzieję, że podobało się. BUUUUJJJJJAAAA


Pobierz ppt "HardStyle."

Podobne prezentacje


Reklamy Google