Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

JURORZY GOŚCIE FESTIWALU

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "JURORZY GOŚCIE FESTIWALU"— Zapis prezentacji:

1 JURORZY GOŚCIE FESTIWALU
III FESTIWALU PIOSENKI "INTEGRACJA MALOWANA DŹWIĘKIEM" JURORZY GOŚCIE FESTIWALU

2 ANNA WYSZKONI (ŁZY) MAREK PACUŁA (Dyrektor Artystyczny Piwnicy Pod Baranami) MAREK PIEKARCZYK (TSA) KRZYSZTOF JARYCZEWSKI (ODZIAŁ ZAMNKNIĘTY)

3 O JURORACH W PIGUŁCE

4 ANNA WYSZKONI (ŁZY) Anna Wyszkoni śpiewaniem zainteresowała się już w dzieciństwie. W 1996 została wokalistką zespołu Łzy. Pierwszym solowym sukcesem Anny Wyszkoni było zajęcie I miejsca, zdobycie dwóch wyróżnień sponsorów oraz Nagrody Publiczności na Festiwalu Wokalnym w Wyszkowie. W 1998 roku ukazała się debiutancka płyta Łez pt. Słońce.Kariera medialna Anny Wyszkoni rozpoczęła się wraz ze zdobyciem Grand Prix na festiwalu Gama w Radomiu w 1999 roku. Zdobyła też nagrodę dla najlepszej wokalistki na festiwalu "Po-Graj" w Opolu, gdzie występowała już wspólnie z grupą. Dalej to tylko sukcesy i nagrody.

5 MAREK PACUŁA (Dyrektor Artystyczny Piwnicy Pod Baranami)
Ur. 16 lutego 1945 w Bochni- dziennikarz, scenarzysta, reżyser, satyryk, autor tekstów. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 1972 współpracował z Polskim Radiem oraz Ośrodkiem TVP w Krakowie. Był współautorem radiowych "Spotkań z balladą", Występował z Krzysztofem Materną. Jest autorem audycji radiowych, felietonów, scenariuszy telewizyjnych oraz tekstów piosenek. Autor spektakli kabaretowych m.in. w Teatrze Miejskim w Gdyni oraz Teatrze Powszechnym w Łodzi. Po śmierci Piotra Skrzyneckiego został dyrektorem artystycznym oraz konferansjerem "Piwnicy pod Baranami".

6 MAREK PIEKARCZYK (TSA)
Marek Piekarczyk śpiewa od 1969 r., karierę zaczynał w zespołach: Biała 21., Sektor A. Do grupy TSA dołączył na początku lat 80. i został jej wokalistą. Zespół zdobywał coraz większy rozgłos. Od 1982 roku TSA zaczęło wydawać płyty Grupa została uznana za prekursora heavy metalu w Polsce. Wraz z zespolem TSA Marek Piekarczyk wystąpił na ok koncertach w Polsce, USA, Kanadzie, Belgii, Holandii, Czechosłowacji, Rosji, Francji, Finlandii, Litwie, Białorusi, Ukrainie i Niemczech. W roku 1986 rozpoczął współpracę z Jerzym Gruzą i Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie zagrał rolę Jezusa w rock-operze Jesus Christ Superstar. Było to jedno z największych wydarzeń artystycznych tamtych lat.

7 KRZYSZTOF JARYCZEWSKI (ODZIAŁ ZAMNKNIĘTY)
Krzysztof Jaryczewski ur. 21 stycznia 1960– polski muzyk rockowy, kompozytor, założyciel, lider i pierwszy wokalista zespołu Oddział Zamknięty. Podczas jego pobytu w zespole grupa odnosiła swoje największe sukcesy. "Jary", jak nazywają go znajomi, nagrał z Oddziałem 2 płyty. W roku 1985 jego karierę przerwała ciężka choroba Stracił na kilka lat głos i musiał opuścić zespół. Przeszedł 3 operacje. W marcu wyszła płyta jego nowego zespołu Exces pod tytułem Ex. Na płycie znajduje się 12 utworów, między innymi nowa wersja słynnego przeboju Oddziału Zamkniętego. Styl płyty to blues w stylu amerykańskim.

8 JURORZY

9 DZIĘKUJEMY KONIEC POKAZU


Pobierz ppt "JURORZY GOŚCIE FESTIWALU"

Podobne prezentacje


Reklamy Google