Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BEZPIECZEŃSTWO – JESTEŚMY NA TAK !

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BEZPIECZEŃSTWO – JESTEŚMY NA TAK !"— Zapis prezentacji:

1 BEZPIECZEŃSTWO – JESTEŚMY NA TAK !
Zespół Szkół w Mycielewie

2 Co to znaczy bezpieczeństwo?
Bezpieczeństwo – stan bądź proces, gwarantujący istnienie podmiotu oraz możliwość jego rozwoju. Rodzaje bezpieczeństwa: bezpieczeństwo globalne, narodowe, międzynarodowe, zewnętrzne i wewnętrzne oraz regionalne

3 Jak w naszej szkole uczymy się żyć bezpiecznie?

4 Godziny Wychowawcze Na lekcjach godzin wychowawczych dużo rozmawiamy o bezpieczeństwie, np. przed wakacjami lub feriami mówimy jak się należy zachować nad morzem w górach i nad jeziorem.

5 Turniej BRD Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego

6 Zawody Na zawodach w naszej szkole wszyscy pomimo rywalizacji, się bardzo lubią i szanują .

7 Co powinno się zmienić w Twojej szkole, rodzinie, otoczeniu?

8 W szkole Uważamy, że w naszej szkole jest bezpiecznie, ale chcielibyśmy zmienić relacje między młodzieżą a nauczycielami. Aby te stosunki się poprawiły, niezbędny jest szacunek uczniów wobec nauczycieli, a także i nauczycieli wobec uczniów. Konieczne jest także wprowadzenie odpowiednio zaostrzonej dyscypliny.

9 W rodzinie Aby relacje pomiędzy rodzicem, a dzieckiem były dobre, należy rozmawiać. Dzięki temu jest budowane zaufanie. Rodzice powinni być przyjaciółmi dziecka, a także dziecko przyjacielem rodziców.

10 W otoczeniu Relacje między rówieśnikami pogarszają się coraz szybciej. Aby temu zapobiec powinno się widzieć samego siebie w naszym rówieśniku, postawić się na moment w jego sytuacji. Zanim zwyzywamy go bez sensu, powinniśmy zastanowić się jak on się czuje.

11 Zasady bezpieczeństwa w Internecie:

12 Nie podawaj swoich danych osobistych!
Szanuj prawo własności w sieci! Podajemy źródła informacji! Nie obrażamy nikogo w sieci! Nie używamy wulgaryzmów! Nie odpowiadaj na zaczepki w Internecie!

13 Klasa VI wraz z wychowawcą Źródło: Internet
Dziękujemy za uwagę  Klasa VI wraz z wychowawcą Źródło: Internet


Pobierz ppt "BEZPIECZEŃSTWO – JESTEŚMY NA TAK !"

Podobne prezentacje


Reklamy Google