Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czy należy bać się GMO?.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czy należy bać się GMO?."— Zapis prezentacji:

1 Czy należy bać się GMO?

2 Zawartość prezentacji
Wprowadzenie Zadania Proces Źródła Ewaluacja Konkluzja Uwagi

3 Wprowadzenie Celem projektu jest ustalenie: Co to jest GMO?
Skąd czerpiemy informacje na temat GMO? Czy GMO jest pożyteczne czy szkodliwe? Czy popierać czy zakazywać? Wykorzystanie narzędzi informatycznych w nauczaniu biologii.

4 Wprowadzenie cd. Biobezpieczeństwo, biozagrożenia, biotechnologia - co kryje się pod tymi terminami? Człowiek od początku swego istnienia modyfikował przyrodę, z której korzystał. Potrzebował coraz więcej, a więc coraz bardziej poszukiwał metod, które pomogłyby mu zrealizować jego oczekiwania względem natury. I tu jako odpowiedź pojawia się GMO..... (T.Twardowski i inni " Biobezpieczeństwo biotechnologii" EDYTOR, Poznań 2003).

5 Zadanie Waszym zadaniem będzie wykonanie prezentacji w PowerPoint w celu rozszyfrowania tajemniczego skrótu GMO oraz, która zawierać będzie informacje o GMO. Przygotowując prezentację pamiętajcie o regułach jej tworzeniach, tj.: temacie, celu, poprawności merytorycznej, środkach technicznych, szacie graficznej. Powodzenia!!

6 Zadanie cd. Przygotowując prezentację będziecie:
wyszukiwali informacje odnośnie GMO i zapoznacie się z pojęciem GMO poznacie aspekty prawne dotyczące GMO w Polsce dowiecie się o metodach identyfikacji GMO zapoznacie się z metodami tworzenia organizmów transgenicznych zaprezentujecie wybrane przykłady roślin i zwierząt zmodyfikowanych genetycznie zapoznacie się z argumentami popierającymi i negującymi GMO.

7 Proces Aby w pełni odkryć tajemnice GMO wykonajcie następujące czynności: Podzielicie się na 8 czteroosobowych grup roboczych i w każdej wybierzcie lidera. Liderzy czuwają nad całością pracy w grupie, reprezentują grupę, będą odpowiadać za efekt końcowy waszej pracy. Grupy 1 – 4 zajmą się opracowaniem GMO w świecie roślin, a grupy 5 – 8 opracowaniem GMO w świecie zwierząt

8 Proces cd. Będziecie pracowali w grupach czteroosobowych, w których każdy będzie wykonywał określone zadanie: Szperacz – naukowiec – będzie wyszukiwał informacje w sieci lub innych źródłach Redaktor – będzie opracowywał, redagował informacje Grafik – przygotuje prezentację multimedialną Lider – podsumuje i zaprezentuje wykonane zadanie

9 Proces cd. Po zakończeniu pracy każda grupa dokona prezentacji efektów wykonanego zadania. Prezentacja efektów zadania powinna zawierać: prezentację wykonaną w PowerPoint. Jej atrakcyjność mogą podnieść: fotografie, rysunki itp. elementy związane z omawianym zagadnieniem. ustną prezentację przygotowaną w ciekawy sposób.

10 Proces cd. Zadaniem każdej z grup będzie zdobycie jak największej ilości informacji związanych z tematem pracy i opracowanie tych zagadnień. Pomocne w wykonaniu zadania będą źródła z sieci Internet.

11 Źródła identyfikacja strona umożliwiająca pobieranie obrazków z wolnych zasobów strona umożliwiająca pobieranie zdjęć w sposób zgodny z prawem

12 Ewaluacja Wyniki swojej pracy przedstawicie na forum klasy. Ocena pracy zależy od spełnienia kryteriów podanych w tabeli ewaluacyjnej. Każda z grup będzie miała wystawioną ocenę zgodnie z tym, na ile zrealizowała przyjęte zadanie oraz czy zrealizowała założone cele. Wykonane zadanie zostanie ocenione zespołowo. Jedna ocena określi jakość wykonania projektu. Ważna jest ilość włożonej pracy, jak również ogólne wrażenie.

13

14 Ewaluacja cd. Po przedstawieniu prezentacji na forum klasy wykonawcy dokonają samooceny, a następnie zostaną ocenieni przez widzów i nauczyciela. Z tych trzech ocen punktowych zostanie wyliczona wartość średnia. Uzyskane przez grupę punkty zostaną przeliczone na oceny szkolne zgodnie z tabelą. PUNKTACJA OCENA 15 – 14 bardzo dobry 13 – 12 dobry 11 - 9 dostateczny 8 – 6 dopuszczający 5 - 0 niedostateczny

15 Konkluzja To już koniec Waszej pracy. Szczęśliwie dobrnęliście do jej końca. Wykonaliście zadania projektu, którego powodzenie w dużej mierze zależało od waszej współpracy w grupie. SUPER! Dowiedzieliście się, że istniejący skrót GMO budzi i będzie nadal budzić wiele kontrowersji. Mam również nadzieję, że praca nad wykonaniem tego zadania sprawiła wam chociaż odrobinę przyjemności.

16 Konkluzja cd.

17 Konkluzja cd.

18 Uwagi Na wykonanie zadania macie cztery tygodnie.
Na zajęciach, 4 kwietnia zaprezentujecie swoje opracowania i zostaną one ocenione. Każda grupa będzie miała 10 minut na zaprezentowanie swojej pracy.


Pobierz ppt "Czy należy bać się GMO?."

Podobne prezentacje


Reklamy Google