Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Od pierwszego krzyku do …

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Od pierwszego krzyku do …"— Zapis prezentacji:

1 Od pierwszego krzyku do …
Barbara Świątek

2 Zawartość prezentacji
Wprowadzenie Zadania Proces Źródła Ewaluacja Konkluzja Uwagi

3 Wprowadzenie Życie człowieka możemy podzielić na dwa główne etapy, których granicą jest moment narodzin. Pierwszy etap – prenatalny, który wiąże się z kształtowaniem organizmu natomiast etap drugi – postnatalny związany jest ze zmianami, które na co dzień obserwujemy u siebie, najbliższych a także innych ludzi. Śledzimy zmiany w budowie, zachowaniu i funkcjonowaniu. Spróbujmy więc odpowiedzieć sobie na pytanie jakie to zmiany zachodzą w organizmie człowieka? Na jakie etapy możemy podzielić ten okres życia i co ciekawego w nich zachodzi?

4 Zadania Waszym zadaniem jest przygotowanie prezentacji multimedialnej, która zawierać będzie informacje o przebiegu etapu rozwoju postnatalnego człowieka, czyli okres od porodu do schyłku życia. Pamiętajcie , że na tym etapie życia człowiek bardzo się zmienia. Spróbujcie te zmiany usystematyzować. Przygotowując prezentację pamiętajcie o regułach jej tworzenia, tj. temacie, celu, zakresie merytorycznym, środkach technicznych, szacie graficznej.

5 Zadania cd. Zadanie polega na wyszukaniu informacji o etapach życia po urodzeniu, ich specyfice oraz znaczeniu dla procesu socjalizacji człowieka. Potrzebne informacje zbierać możecie przy pomocy internetu oraz z innych źródeł. Każdy zespół będzie wykonywał te same zadania, a efekty waszej pracy będą konkurowały ze sobą.

6 Proces Grupa zostanie podzielona na trzy zespoły. Każdy zespół wybiera swojego lidera - osobę odpowiedzialną za poprawność wykonania zadania. Po zakończeniu pracy każda grupa dokonuje prezentacji efektów wykonanego zadania. Prezentacja powinna zawierać: ustną prezentację przygotowaną w ciekawy sposób. Prezentacja powinna być wykonana w programie Power Point. Atrakcyjność prezentacji mogą podnieść np.: fotografie, rysunki itp. elementy związane opracowywanymi zagadnieniami.

7 Proces cd. Będziecie pracowali w grupach pięcioosobowych, w których każdy będzie wykonywał określone zadanie: Szperacz – naukowiec – będzie wyszukiwał informacje w sieci lub innych źródłach Redaktor – będzie opracowywał, redagował informacje Grafik – przygotuje prezentację multimedialną Lider – podsumuje i zaprezentuje wykonane zadanie

8 Proces cd. Zadaniem każdej z grup będzie zdobycie jak największej ilości informacji związanych z wybranych z etapami rozwoju ciąży i opracowanie tych zagadnień. Pomocne w wykonaniu zadania będą źródła z sieci Internet.

9 Źródła www.wsipnet.pl www.bryk.pl/Biologia/Człowiek
Wikipedia, wolna encyklopedia Encyklopedia zdrowia

10 Ewaluacja Każda z wyżej wymienionych grup będzie miała wystawioną ocenę zgodnie z tym, na ile zrealizowała przyjęte zadanie oraz czy zrealizowała założone cele. Wykonane zadanie zostanie ocenione zespołowo. Jedna ocena określi jakość wykonania projektu. Ważna jest ilość włożonej pracy, jak również ogólne wrażenie.

11 Ewaluacja cd.

12 Ewaluacja cd. Po przedstawieniu prezentacji na forum klasy wykonawcy dokonają samooceny, a następnie zostaną ocenieni przez widzów i nauczyciela. Z tych trzech ocen punktowych zostanie wyliczona wartość średnia. Uzyskane przez grupę punkty zostaną przeliczone na oceny szkolne zgodnie z tabelą.

13 Konkluzja To już koniec Waszej pracy. Szczęśliwie dobrnęliście do jej końca. Mam nadzieję, że po wykonaniu tego zadania Wasza wiedza na temat etapów życia człowieka jest większa i w przyszłości ułatwi Wam funkcjonowanie w społeczeństwie. Mam również nadzieję, że praca nad wykonaniem tego zadania sprawiła wam chociaż odrobinę przyjemności.

14 Uwagi Na wykonanie zadania macie cztery tygodnie.
Na zajęciach, 27 października zaprezentujecie swoje opracowania i zostaną one ocenione. Każda grupa będzie maiła 10 minut na zaprezentowanie swojej pracy.


Pobierz ppt "Od pierwszego krzyku do …"

Podobne prezentacje


Reklamy Google