Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak cało i zdrowo przyszedłem na świat

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak cało i zdrowo przyszedłem na świat"— Zapis prezentacji:

1 Jak cało i zdrowo przyszedłem na świat
Barbara Świątek

2 Zawartość prezentacji
Wprowadzenie Zadania Proces Źródła Ewaluacja Konkluzja Uwagi

3 Wprowadzenie Rozwój organizmów, a w szczególności człowieka to pewna tajemnica. Często zastanawiamy się jak to jest możliwe, że nasz skomplikowany, dobrze wykształcony organizm powstaje od jednej komórki. Cud życia przez długi czas był wielką zagadką. Stosunkowo niedawno dowiedzieliśmy się co dzieje się z komórką jajową po połączeniu z plemnikiem. Tajemnica tego procesu – rozwoju prenatalnego do dziś fascynuje człowieka. Powstanie zygoty – co dalej? Co powoduje, że z jednej komórki powstaje człowiek, organizm zbudowany z milionów komórek?

4 Zadania Waszym zadaniem jest przygotowanie prezentacji multimedialnej, która zawierać będzie informacje o przebiegu etapu rozwoju prenatalnego człowieka, czyli okres od zapłodnienia komórki jajowej do porodu. Przygotowując prezentację pamiętajcie o regułach jej tworzenia, tj. temacie, celu, zakresie merytorycznym, środkach technicznych, szacie graficznej.

5 Zadania cd. Zadanie polega na wyszukaniu informacji o przebiegu ciąży, jej etapach oraz ważnych dla rozwijającego się organizmu momentach. Potrzebne informacje zbierać możecie przy pomocy internetu oraz z innych źródeł. Każdy zespół będzie wykonywał te same zadania, a efekty waszej pracy będą konkurowały ze sobą.

6 Proces Grupa zostanie podzielona na trzy zespoły. Każdy zespół wybiera swojego lidera - osobę odpowiedzialną za poprawność wykonania zadania. Po zakończeniu pracy każda grupa dokonuje prezentacji efektów wykonanego zadania. Prezentacja powinna zawierać: ustną prezentację przygotowaną w ciekawy sposób. Prezentacja powinna być wykonana w programie Power Point. Atrakcyjność prezentacji mogą podnieść np.: fotografie, rysunki itp. elementy związane opracowywanymi zagadnieniami.

7 Proces cd. Będziecie pracowali w grupach pięcioosobowych, w których każdy będzie wykonywał określone zadanie: Szperacz – naukowiec – będzie wyszukiwał informacje w sieci lub innych źródłach Redaktor – będzie opracowywał, redagował informacje Grafik – przygotuje prezentację multimedialną Lider – podsumuje i zaprezentuje wykonane zadanie

8 Proces cd. Zadaniem każdej z grup będzie zdobycie jak największej ilości informacji związanych z wybranych z etapami rozwoju ciąży i opracowanie tych zagadnień. Pomocne w wykonaniu zadania będą źródła z sieci Internet.

9 Źródła www.wsipnet.pl www.portalwiedzy.onet.pl www.ciaza-porod.pl
Wikipedia, wolna encyklopedia Encyklopedia zdrowia

10 Ewaluacja Każda z wyżej wymienionych grup będzie miała wystawioną ocenę zgodnie z tym, na ile zrealizowała przyjęte zadanie oraz czy zrealizowała założone cele. Wykonane zadanie zostanie ocenione zespołowo. Jedna ocena określi jakość wykonania projektu. Ważna jest ilość włożonej pracy, jak również ogólne wrażenie.

11 Ewaluacja cd.

12 Ewaluacja cd. Po przedstawieniu prezentacji na forum klasy wykonawcy dokonają samooceny, a następnie zostaną ocenieni przez widzów i nauczyciela. Z tych trzech ocen punktowych zostanie wyliczona wartość średnia. Uzyskane przez grupę punkty zostaną przeliczone na oceny szkolne zgodnie z tabelą.

13 Konkluzja To już koniec Waszej pracy. Szczęśliwie dobrnęliście do jej końca. Mam nadzieję, że po wykonaniu tego zadania Wasza wiedza na temat tajemnicy cudu życia jest większa i w przyszłości na ten proces patrzeć będziecie inaczej - z szacunkiem i zrozumieniem. Mam również nadzieję, że praca nad wykonaniem tego zadania sprawiła wam chociaż odrobinę przyjemności.

14 Uwagi Na wykonanie zadania macie cztery tygodnie.
Na zajęciach, 27 października zaprezentujecie swoje opracowania i zostaną one ocenione. Każda grupa będzie maiła 10 minut na zaprezentowanie swojej pracy.


Pobierz ppt "Jak cało i zdrowo przyszedłem na świat"

Podobne prezentacje


Reklamy Google