Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rodzinna wycieczka w okoliczne lasy

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rodzinna wycieczka w okoliczne lasy"— Zapis prezentacji:

1 Rodzinna wycieczka w okoliczne lasy

2 Ja i moja rodzina robimy sobie czasami wycieczki rowerowe do lasu Januszewskiego. Zabieramy ze sobą prowiant w postaci kanapek, napojów i owoców. Mamy też ze sobą koc, aby można było sobie posiedzeieć i poobserwować naturę.

3 Powodów jest oczywiście dużo więcej....
Po co to robimy? Przede wszystkim dla relaksu, gdyż nic nie koi nerwów lepiej niż zielony las. Poza tym poznajemy nowe miejsca i ich historię. Tak na przykład było w Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu, skąd było poprzednie zdjęcie. Powodów jest oczywiście dużo więcej....

4 i najbogatszy ekosystem.
W trakcie tych wycieczek rodzice opowiadal mi, że las to formacja roślinna ,w której dominują drzewa o koronach stykających się ze sobą oraz, że las to największy i najbogatszy ekosystem.

5 Tematyka leśna bardzo mnie zainteresowała i postanowiłem zdobyć więcej informacji na ten temat. Przeczytałem, że typy lasów zależą od ich strefy klimatycznej. I tak na przykład mamy: - wilgotne lasy równikowe, - lasy podzwrotnikowe suche, - lasy monsunowe, - lasy mieszane, - lasy borealne szpilkowe, czyli tajgę.

6 Długo nie wiedziałem , że lasy zajmują 1/3 powierzchni naszego kraju
Długo nie wiedziałem , że lasy zajmują 1/3 powierzchni naszego kraju. Mają bardzo duże znaczenie przyrodnicze i gospodarcze. Są ostoją dla większości gatunków roślin i zwierząt, chronią glebę przed wymyciem, kształtują klimat, a nawet wpływają na poziom wód gruntowych.

7 Niestety często zauważamy, że w lesie jest BAAAARDZO DUŻO śmieci
Niestety często zauważamy, że w lesie jest BAAAARDZO DUŻO śmieci. Lasy są naszym wspólnym dobrem i każdy powinien o nie dbać. Są przecież miejscem rekreacji i wypoczynku.

8 Gdy jestem w lesie mam okazję bezpośredniego kontaktu z przyrodą
Gdy jestem w lesie mam okazję bezpośredniego kontaktu z przyrodą. Obserwuję ptaki, rośliny, zwierzęta. Lubię patrzeć jak dzięcioł wystukuje w drzewie dziuplę.

9 Po każdej wycieczce do lasu jestem wypoczęty i naładowany pozytywną energią.
Aby każda wycieczka do lasu była udana i miła, należy się do niej odpowiednio przygotować. Mam na myśli, na przykład kleszcze i inne robaki, które mogą zaszkodzić naszemu zdrowiu.

10 Powinno się zatem koniecznie posmarować odpowiednim preparatem przeciwko kleszczom, założyć na głowę czapkę z daszkiem i …..być po prostu ostrożnym, aby nigdy nie zdażyło nam się to, co widzimy na zdjęciu.

11 Pamiętajmy! Wizyta w lesie to dla nas relaks, ale dla zwierząt może być szokiem. Dlatego zachowajmy ciszę, aby ich nie płoszyć i niepokoić! Śmieci zabierzmy ze sobą do domu, nie zostawiajmy ich w lesie!

12 Dziękuję za uwagę. Maciej Kluska Opoczno, maj 2013

13 W PREZENTACJI WYKORZYSTAŁEM MATERIAŁY:
Z INTERNETU- ZDJĘCIA PODRĘCZNIK „NA TROPACH PRZYRODY“ KL. IV ENCYKLOPEDIA BIOLOGIA, WYD. GREG


Pobierz ppt "Rodzinna wycieczka w okoliczne lasy"

Podobne prezentacje


Reklamy Google