Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu? Wykonała: Wiktoria Domagalska kl. V a.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu? Wykonała: Wiktoria Domagalska kl. V a."— Zapis prezentacji:

1 Kto jest przyjacielem lasu? Wykonała: Wiktoria Domagalska kl. V a

2 INSTYTUCJE PAŃSTWOWE ORGANIZACJE SPOŁECZNE SŁUŻBY LEŚNE NAUCZYCIELE ZWIERZĘTA UCZNIOWIE

3 Lekcja 2 Temat: Instytucje państwowe. PGL Lasy Państwowe Liga Ochrony Przyrody Tworzą prawo, które ma chronić lasy, rośliny, zwierzęta. Dzięki nim powstał program NATURA 2000, którego celem jest zachowanie określonych typów siedlisk przyrodniczych oraz gatunków, które uważa się za cenne i zagrożone. Straż Pożarna Ogromnym zagrożeniem dla lasu jest ogień. Ochrona przeciwpożarowa lasu oparta jest na sprawnym i skutecznie działającym systemie, dzięki któremu możliwe jest szybkie wykrywanie pożarów, alarmowanie odpowiednich służb ratowniczych i prowadzenie akcji gaśniczej.

4 Lekcja 3 Temat: Organizacje społeczne. Polski Związek Łowiecki Reguluje liczebność populacji zwierząt łownych, nie dopuszcza do nadmiernego rozmnażania niektórych gatunków. Prowadzi akcję dokarmiania zwierząt leśnych w zimie. Polski Klub Ekologiczny Celem działań jest zachowanie środowiska przyrodniczego w niezmienionej formie. Greenpeace Polska Troska o przyszłość naszej planety i przekonanie, że dzięki determinacji można zachować czyste środowisko. Towarzystwo Przyjaciół Lasu Stowarzyszenie ludzi, którzy kochają las i przyrodę, którym dobro naszych lasów leży głęboko na sercu.

5 Lekcja 4 Temat: Służby leśne. Leśnicy Straż leśna Dbają o ład i porządek na terenie Lasów Państwowych. Zajmują się zwalczaniem przestępstw i wykroczeń, np. kłusownictwa. Usuwają chore rośliny, robią nowe nasadzenia, sprzątają śmieci zostawione przez ludzi. W okresie zimy dokarmiają zwierzęta leśne. Prowadzą działalność edukacyjną, np. uczą dzieci, jak zachować się w lesie, uczą rozpoznawać i nazywać rośliny leśne, uczą odróżniać grzyby jadalne od trujących itp. Uczą, jak zachować się w przypadku spotkania z dzikim zwierzęciem. Pan leśniczy opowiada nam o tym, jak rośnie las.

6 Lekcja 5 Temat : Nauczyciele PRZYJACIÓŁMI LASU. Nauczyciele: organizują wycieczki do lasu; na lekcjach przyrody uczą m. in. zachowań w lesie, jak rozpoznawać rośliny i zwierzęta; prowadzą koła przyrodnicze, LOP w szkole.

7 Lekcja 6 Temat : My uczniowie jesteśmy PRZYJACIÓŁMI LASU. Uczniowie: zdobywają wiedzę o lesie; przestrzegają zasad zachowania się w lesie; biorą udział w akcji sprzątania świata; wiedzę ze szkoły przekazują swoim rodzicom; nie zabierają do lasu swoich psów, aby nie płoszyć zwierzyny.

8 Lekcja 7 Temat : Zwierzęta PRZYJACIÓŁMI LASU. Dzięcioł – leczy drzewa. Mrówki – czyszczą las. Las w Krajewie w moim obiektywie.

9 DALEJ

10 WRÓĆ

11 Lekcja 8 Temat: Zasoby Internetu źródłem wiedzy o lesie i jego przyjaciołach. W prezentacji wykorzystane zostały strony: http://www.lasy.gov.pl http://pl.wikipedia.org/wiki/Las http://www.pzlow.pl http://www.lop.org.pl/ http://www.googlegrafika.pl/ https://www.youtube.com/watch?v=Kf5ZLOz1jbY Zdjęcia wykonała: Wiktoria Domagalska Zdjęcia wykorzystane w prezentacji zostały wykonane podczas wycieczki naszej klasy do lasu w Krajewie w dniu 6 października 2011 r. http://www.lasy.gov.plhttp://pl.wikipedia.org/wiki/Lashttp://www.pzlow.plhttp://www.lop.org.pl/http://www.googlegrafika.pl/https://www.youtube.com/watch?v=Kf5ZLOz1jbY


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu? Wykonała: Wiktoria Domagalska kl. V a."

Podobne prezentacje


Reklamy Google