Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

E-Akademia Przyszłości LOKALNE ZESPOŁY PROJEKTOWE Projekt Edukacyjny rok szkolny 2011/2012.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "E-Akademia Przyszłości LOKALNE ZESPOŁY PROJEKTOWE Projekt Edukacyjny rok szkolny 2011/2012."— Zapis prezentacji:

1 e-Akademia Przyszłości LOKALNE ZESPOŁY PROJEKTOWE Projekt Edukacyjny rok szkolny 2011/2012

2 Po przeprowadzeniu rozmów z koleżankami, kolegami, z rodzicami, sąsiadami, mieszkańcami Nysy, opracowaliśmy listę lokalnych problemów.

3 brak segregacji śmieci na wielu osiedlach

4 zbyt mała ilość ścieżek rowerowych bezpieczeństwo rowerzystów

5 brak miejsc spotkań dla młodzieży spóźnianie się autobusów MZK

6 bezdomne zwierzęta gryzonie na osiedlach

7 Nasza grupa projektowa postanowiła zająć się problemem spędzania wolnego czasu przez młodzież. Chcieliśmy sprawdzić dlaczego dzieci się nudzą – z czego to wynika. Przeprowadziliśmy ankietę wśród 95 uczniów.

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19 53% procent ankietowanych spędza czas wolny przed komputerem bądź oglądając telewizję, 74% lubi uprawiać sport, 40% ogranicza się jedynie do aktywności na lekcjach wychowania fizycznego, Zdaniem młodzieży, rodzice w większości podzielają ich zainteresowania.

20 28. listopada 2011 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli lokalnych zespołów projektowych Gimnazjum nr 1 w Nysie z Panią Burmistrz Jolantą Barską. Uczniowie przedstawili opracowaną listę problemów lokalnej społeczności oraz działania, które chcą podjąć w ramach projektów.

21

22 W ramach realizacji pierwszej części naszego projektu zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy na feriach zimowych zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i przedszkoli.

23

24 ,,Połam główkę, rozwiąż krzyżówkę prowadzą Paweł i Dagmara

25 ,,Trochę magii dla każdego – magiczne zajęcia prowadzą Berenika i Sara

26 ,, Koraliki, kolorowe sznureczki…, czyli wyrób biżuterii prowadzą Dominika i Asia

27 ,,Trochę sportu zamiast tortu prowadzą Ola i Roksana

28 ,,QUILLING prowadzą p. K. Pańczyszyn i Mateusz

29 ,,I see the sea, zabawa z angielskim prowadzi p. J. Pańczyszyn

30 Śpiewaj z nami prowadzą Asia i Nicola

31 ,,Gry i zabawy ze śmiechem prowadzą p. A. Bogucka oraz Kornelia i Magda

32 Zabawy z chemią prowadzi p. A. Pliś Berenika i Dagmara

33 Gość specjalny

34 Duże zainteresowanie zachęciło grupę projektową do zaplanowania kolejnej serii zajęć i zabaw. Wszystko odbędzie się podczas Pikniku Jedynki – impreza organizowana jest z okazji Dnia Dziecka. Co roku nasza szkoła gości uczniów szkół podstawowych i okolicznych mieszkańców.

35 W celu zrealizowania drugiej części naszego projektu przygotowaliśmy pytania, które zadaliśmy opiekunom drużyn sportowych oraz dyrektor Nyskiego Domu Kultury. Na podstawie uzyskanych informacji przygotowaliśmy ulotkę informacyjną skierowaną do nyskiej młodzieży.

36

37 Dzięki naszemu projektowi nauczyliśmy się pracować w grupie i wspólnie rozwiązywać problemy. Pierwszy raz mieliśmy okazję rozmawiać osobiście z przedstawicielem władz lokalnych. Teraz już wiemy, że każdy może mieć wpływ na to, co dzieje się wokół niego.

38

39

40 Szukamy wsparcia dorosłych, liczymy na ich pomoc w realizacji naszych marzeń. Rozwijanie naszych zainteresowań ograniczone jest, w dużej mierze przez brak środków na profesjonalne wyposażenie klubów.

41 Dagmara Bigas Sara Bajor Paweł Bolisęga Magda Jarek Joanna Judka Kornelia Matkowska Mateusz Maźniak Roksana Piwowarska Berenika Skiba Nicola Sowińska Alicja Śmietana Joanna Warszawik Aleksandra Wolan Bogusława Działa Małgorzata Stokłosa

42 D ZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ !


Pobierz ppt "E-Akademia Przyszłości LOKALNE ZESPOŁY PROJEKTOWE Projekt Edukacyjny rok szkolny 2011/2012."

Podobne prezentacje


Reklamy Google