Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

13.03.2013 klasy 3a,b,c miały dwugodzinne spotkanie z wójtem gminy Nawojowa dr inż. Stanisławem Kiełbasą, na którym głównie poruszany był temat ekologii.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "13.03.2013 klasy 3a,b,c miały dwugodzinne spotkanie z wójtem gminy Nawojowa dr inż. Stanisławem Kiełbasą, na którym głównie poruszany był temat ekologii."— Zapis prezentacji:

1

2 13.03.2013 klasy 3a,b,c miały dwugodzinne spotkanie z wójtem gminy Nawojowa dr inż. Stanisławem Kiełbasą, na którym głównie poruszany był temat ekologii. Uczniowie mogli dokładnie dowiedzieć się jak będzie wyglądał wywóz i segregacja śmieci w naszej gminie po wejściu w życie nowej ustawy. Dzięki tego typu spotkaniom uczniowie mogą uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania oraz dowiedzieć się, co i w jaki sposób zmienia się w naszej gminie, a także wyrażać swoją opinię na ten temat.

3

4 04.04 2013 odbyła się debata przygotowana przez uczennice kl.III.c w ramach której starano udzielić odpowiedzi na pytania dotyczące zdrowego, ekologicznego stylu życia i odżywiania. Wśród uczestników debaty znaleźli się: pani dyrektor D. Gryzło, pani wicedyrektor A.Ogórek, właścicielka lokalnej firmy handlowej a zarazem przedstawiciel Rady Rodziców pani M. Kiełbas, pani pielęgniarka T. Kucia, opiekunka szkolnego Samorządu Uczniowskiego pani M. Kłap, opiekun sklepiku szkolnego pan P. Bodziony, współorganizator akcji Trzymaj Formę pani Urszula Janikowska, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz młodzież gimnazjum. Uczestnicy debaty starali się rozwiązać szereg problemów i dylematów związanych z naszymi wyborami konsumenckimi i ich wpływem na zdrowie i rozwój lokalnego rynku producentów i handlowców. Uczestnicy mieli okazję spróbować ekologicznych produktów i napojów ufundowanych przez sklepik szkolny i przygotowanych własnoręcznie przez organizatorki debaty D. Kiełbas oraz Konstancję Frączek z kl. III.C Spotkanie uatrakcyjnił konkurs,, zgadnij co jesz? i losowanie,, zielonych myśli przez uczestników debaty.

5

6

7 pokolenie XXI wieku ekologię powinno traktować priorytetowo dla zdrowia własnego i bezpieczeństwa środowiska. Odpowiadając na pytanie postawione w tytule debaty, stwierdzamy, że ekologia to niezaprzeczalnie hit. autorem,,złotej myśli spotkania przed debatą był pan wójt dr Stanisław Kiełbasa, który zachęcał młodzież do bycia ambasadorami ekologii, gdyż wiedza uczniów jest niejednokrotnie większa niż osób wychowanych w czasach, gdy o ekologię nie dbano. przekonaliśmy się, że produkty lokalne cieszą się dużym zainteresowaniem a handlowcy to dostrzegają i chętnie współpracują z lokalnymi producentami (skalę wykorzystania tych produktów nasz gość określił jako 65% całości asortymentu) sklepik szkolny ze względów lokalowo-materialnych ma ograniczone możliwości sprzedaży produktów łatwo psujących się, jak np. owoce, ale chętnie będzie sponsorować nagrody w konkursach promujących zdrowy styl życia.

8 zarówno wynik ankiety jak i nasi goście przekonywali, że świadomość ekologiczna wśród młodzieży cały czas wzrasta, niemniej jednak nadal należy podejmować działania promujące ekologię. Takie działania zobowiązał się podjąć samorząd szkolny poprzez przygotowywanie konkursu i serii prezentacji do szkolnej telegazety pod roboczymi tytułami: kupujmy świadomie produkty, czy reklama mówi prawdę, segregacja śmieci i jej znaczenie dla środowiska nasza szkolna pielęgniarka zobowiązała się do przeprowadzenia pogadanek w poszczególnych klasach na temat,, 10 zasad zdrowego stylu życia ciekawą propozycję przedstawił pani dyrektor a mianowicie zaproponowała akcję,, Zbierajmy przepisy kulinarne naszych rodziców i dziadków pamiętając, że w ten sposób będziemy mogli teraz i w przyszłości korzystać ze zdrowej, przyjaznej człowiekowi żywności pani dyrektor zaproponowała również przeprowadzenie w naszej szkole akcji pt.,,jabłko dla mnie i dla ciebie w sezonie jesiennym, zachęcającą do dzielenia się owocami wśród uczniów.


Pobierz ppt "13.03.2013 klasy 3a,b,c miały dwugodzinne spotkanie z wójtem gminy Nawojowa dr inż. Stanisławem Kiełbasą, na którym głównie poruszany był temat ekologii."

Podobne prezentacje


Reklamy Google