Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przyszłością edukacji. W dniu 10 stycznia 2012 r. odbyła się II debata szkolna pt. "Interaktywna szkoła - przyszłością edukacji". Debata zrealizowana.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przyszłością edukacji. W dniu 10 stycznia 2012 r. odbyła się II debata szkolna pt. "Interaktywna szkoła - przyszłością edukacji". Debata zrealizowana."— Zapis prezentacji:

1 Przyszłością edukacji

2 W dniu 10 stycznia 2012 r. odbyła się II debata szkolna pt. "Interaktywna szkoła - przyszłością edukacji". Debata zrealizowana została w ramach projektu Szkoła z klasą 2.0.

3 Nauczycielami koordynującymi prawidłowy przebieg spotkania były pani Sylwia Idziak i pani Beata Bździel.

4 Dyskusje prowadziły uczennice z klasy III A: Małgorzata Michalak, Joanna Koza, oraz Natalia Mieszała i Karolina Murawa.

5 Poza uczniami gimnazjum w debacie wzięły również udział pani dyrektor Katarzyna Sołtysiak i pani wicedyrektor Małgorzata Wróbel. Uważnie przysłuchiwały się wypowiedziom uczniów.

6

7 Współczesna polska szkoła ma przygotować młodzież do życia w społeczeństwie informacyjnym - czyli takim, w którym informacja jest ciągle przekazywana, przetwarzana, przesyłana i przechowywana. Nauczyciel jest tą osobą, która to zadanie realizuje.

8 Technologia informatyczna - to technologiczne zastosowania informatyki w pracy z uczniami. Technologia informacyjna i komunikacyjna (TIK) - to połączenie technologii informatycznej z innymi technologiami, głównie z komunikacyjną, np. komputer wraz z oprogramowaniem, telefony komórkowe, telewizja oraz usługi z nimi związane ( np. wideo-konferencje, rozmowy on-line, zdalne uczenie się).

9 Pracując z dobrze opracowanymi programami dydaktycznymi, uczniowie mają szansę rozwoju własnej twórczości i przedsiębiorczości. Technologia przyczynia się tym samym do twórczej aktywności uczniów.

10 Nieograniczony dostęp do wiedzy. Błyskawiczna komunikacja (Facebook). Sposób na współdziałanie (blogi, serwery społecznościowe). Technologia wyzwala kreatywność (tworzenie filmów, muzyki).

11 Nauczyciele prowadzą ciekawe lekcje przy użyciu TIK – w miarę możliwości. Uczniowie przestrzegają zasad bezpiecznego i legalnego kopiowania informacji. Stosują tylko legalne oprogramowania. Młodzież przestrzega zasad bezpiecznego korzystania z portali społecznościowych. Gimnazjaliści nie zamieszczają informacji mogących zaszkodzić innym osobom. Telefony komórkowe używane są tylko na przerwach, na lekcjach NIE! Dziennik elektroniczny – jest ważnym dokumentem! Uczniowie współtworzą szkolną stronę internetową.

12 Dziękujemy wszystkim biorącym udział w debacie i zachęcamy do udziału w kolejnych spotkaniach.


Pobierz ppt "Przyszłością edukacji. W dniu 10 stycznia 2012 r. odbyła się II debata szkolna pt. "Interaktywna szkoła - przyszłością edukacji". Debata zrealizowana."

Podobne prezentacje


Reklamy Google