Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co to jest System XL ? System XL System XL jest to pakiet programów do obsługi księgowości małych i średnich firm.małych i średnich firm Jest oparty na.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co to jest System XL ? System XL System XL jest to pakiet programów do obsługi księgowości małych i średnich firm.małych i średnich firm Jest oparty na."— Zapis prezentacji:

1

2 Co to jest System XL ? System XL System XL jest to pakiet programów do obsługi księgowości małych i średnich firm.małych i średnich firm Jest oparty na programie Microsoft Excel i składa się z modułów, odpowiadających różnym działom księgowości. Sam wybierasz, czego potrzebuje Twoja firma!

3 Moduły

4 Systemu XL Są to główne programy Systemu XL. Firma XL Ryczałt XL Służą do kompleksowej obsługi księgowości firm, prowadzonych w oparciu o Księgę Przychodów i Rozchodów (Firma XL) lub Ewidencję Przychodów (Ryczałt XL). Zawierają pomocnicze moduły: Fakturowanie z obsługą magazynu; Deklaracje PIT, VAT-7, ZUS DRA; Przelewy bankowe i adresowanie; Dowody wewnętrzne. Programy obsługują księgowość firm nie zatrudniających pracowników.

5 Program do obsługi kadr i płac firmy. Prowadzi ewidencje kadr, czasu pracy, płac, rozlicza wynagrodzenia pracowników, podatki, ubezpieczenia społeczne, zdrowotne i inne oraz koszty pracy firmy. Program przygotowuje i drukuje listy płac oraz inne niezbędne dokumenty związane z rozliczeniem pracowników. Współpracuje z programem Płatnik ZUS.

6 Program do przygotowywania i rozliczania różnego rodzaju umów (zlecenia, o dzieło, agencyjnych itd.) oraz wszelkich rozliczeń PIT. Program rejestruje dane zleceniobiorców, umów, przygotowuje i drukuje umowy, rachunki i inne niezbędne zestawienia, oraz oblicza i drukuje deklaracje PIT zgodnie z ich aktualnymi wzorami.

7 Program do rozliczania kosztów pojazdów używanych w firmie, nie będących w ewidencji Środków Trwałych. Obsługuje całość księgowości związanej z rozliczaniem kosztów używania pojazdów prywatnych, będących własnością właścicieli firmy, jak i pojazdów pracowników, które wykorzystywane są do celów służbowych w firmie. Rozlicza także delegacje pracowników.

8 Geneza System XL Tworząc System XL przyświecały nam następujące idee: Prostota - w małej firmie całą księgowością zajmować się może jedna osoba i to bez wykształcenia informatycznego. Bezstresowość – program powinien pozwalać na bieżąco kontrolować pracę i zawsze dawać możliwość łatwego poprawienia ewentualnych błędów. Elastyczność - każda firma ma swoją specyfikę i różne potrzeby prowadzenia księgowości.

9 Prostota Intuicyjna obsługa; Przejrzyste menu; Pomoc kontekstowa; Zaawansowane wyszukiwanie; Możliwość natychmiastowego rozpoczęcia pracy (w każdym momencie roku rozliczeniowego).

10 Bezstresowość Wszystko i zawsze można poprawić; Automatyczna archiwizacja danych; Możliwość samodzielnej pracy na kopiach kartotek, bez obawy o utratę danych.

11 Elastyczność Jednoosobowa firma, używająca w działalności samochodów prywatnych: Systemu XL Modułowa budowa Systemu XL pozwala firmom dobrać tylko te jego elementy, które są im potrzebne do prowadzenia księgowości, np.: + Firma zatrudniająca pracowników etatowych i na umowę-zlecenie: ++ Firma działająca w oparciu o Ewidencję Przychodów i zatrudniająca pracowników: +

12 Co daje MS Excel? System XL System XL dostarcza danych dotyczących firmy, a Excel sprawia, że w oparciu o posiadaną bazę danych można sporządzać wszelkiego rodzaju raporty, analizy, zestawienia w dowolnej konfiguracji, w zależności od potrzeb. Łatwość tworzenia zestawów i zbiorów aplikacji pozwala integrować działanie firmy na wszelkich szczeblach zarządzania (Enterprise Resource Planning – ERP).

13 Co daje MS Excel? Możliwość prostej indywidualizacji wydruków - dostosowania wyglądu wszelkich dokumentów (np. kopert, faktur, list, pism, zestawień itp.) do potrzeb, poprzez łatwą zmianę kroju, wielkości i koloru czcionek, tła i tabel, umieszczania logo firmy oraz wszelkiego rodzaju podkreśleń i wytłuszczeń.

14 Zalety Systemu XL Bezpieczeństwo – automatycznie tworzone kopie zapasowe plików ratują przed ewentualną utratą danych; System XL Mobilność – System XL może pracować na kilku komputerach, np. w domu i w pracy. Można też pracować przez sieć lub mieć go zawsze przy sobie, np. na przenośnym dysku typu pendrive. Dzięki jasnemu oddzieleniu plików z danymi od plików programu oraz całkowitemu brakowi ingerencji w instalowany system, System XL posiada kilka przydatnych cech:

15 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Co to jest System XL ? System XL System XL jest to pakiet programów do obsługi księgowości małych i średnich firm.małych i średnich firm Jest oparty na."

Podobne prezentacje


Reklamy Google