Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZKOŁA PODSTAWOWA W SZKUDAJU

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZKOŁA PODSTAWOWA W SZKUDAJU"— Zapis prezentacji:

1 SZKOŁA PODSTAWOWA W SZKUDAJU
Zmiany w naszych miejscowościach: Szkudaj- Krokowo- Bartki- Górowo Gmina Kozłowo

2 Charakterystyka Gminy Kozłowo
Gmina Kozłowo położona jest w południowej części województwa warmińsko - mazurskiego w powiecie nidzickim. Gmina Kozłowo sąsiaduje z gminami : Działdowo, Iłowo, Janowiec Kościelny, Nidzica, Olsztynek, Grunwald i Dąbrówno. Obszar gminy zajmuje powierzchnię 254 km2. Kształt obszaru zajmowanego przez gminę jest wydłużony południkowo. Układ funkcjonalno-przestrzenny dzieli gminę na dwie części : północną - tereny rolnicze, lasy i jeziora, południową - tereny rolnicze i lasy. Na terenie gminy znajduję się 36 miejscowości zgrupowanych w 28 sołectwach. Liczba mieszkańców wynosi 6595 osób. Gęstość zaludnienia wynosi 25 osób na km2 (średnia w województwie 59 os./km2). Największa miejscowością i centrum administracyjnym gminy jest Kozłowo. Gmina jest położona w pobliżu miast Nidzicy i Działdowa, które są ponadlokalnymi centrami rozwoju. Stolica województwa - Olsztyn leży ok. 60 km od Kozłowa. Gmina leży w pobliżu ważnego skrzyżowania ważnych szlaków komunikacyjnych drogowych o znaczeniu krajowym i regionalnym. Są to: droga krajowa nr 7 umożliwiająca komunikacje z Warszawą, Gdańskiem i poprzez drogę 51 z Olsztynem i drogi wojewódzkie nr 545 Działdowo - Szczytno, nr 538 Nowe Miasto Lubawskie - Olszewo. Ponadto gmina skomunikowana jest z Nidzicą i Działdowem poprzez linię kolejową. Warunki komunikacyjne określić można jako dobre i stanowiące istotny, potencjalny czynnik rozwojowy. Opracowano na podstawie: "Warmia i Mazury: przewodnik po Regionie"; Panasik K.; "Press Foto", 2001.

3 Zmiany w szkole: W 2000 r. z ośmiu klas powstało sześć. Powstały toalety szkolne, których wcześniej nie było. Remont nowej stołówki i pomieszczenia kuchennego wykonany został od do roku. Pieniądze na remont pochodziły z Urzędu Gminy Kozłowo. Natomiast pomieszczenia te wyposażone zostały z funduszy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kozłowie. Zakupiono wówczas: stoły i krzesełka, lodówkę. Od 1 września 2007 roku dzieci w szkole otrzymują ciepły posiłek wraz z dodatkiem. Dzięki dofinansowaniu szkoła mogła wyposażyć salę informatyczną. Powstała sala logopedyczna, w której dzieci mogą nauczyć się poprawnej wymowy językowej. Gruntowny remont sali nr 1, w której uczą się dzieci z oddziału 0-I, sprawił, że z ochotą przekroczyły one próg swojej klasy . Od początku istnienia szkoły biblioteka znajdowała się w miejscu mało dostępnym dla dzieci. Stanowiła jakby magazyn przechowywania książek. Od 8 do 15 maja roku trwały prace remontowe sali nr 7. Pieniądze na remont pochodziły z funduszu Urzędu Gminy Kozłowo. W wyniku tych prac pomieszczenie zostało przystosowane do multimedialnej sali komputerowej oraz biblioteki szkolnej. Na podstawie wywiadu z dyrektorem Szkoły Podstawowej w Szkudaju- Ewą Ostrowską.

4 Sala nr 1 Sala przed remontem Sala po remoncie

5 Stołówka z pomieszczeniem kuchennym. Toalety.

6 Sala informatyczna i biblioteka szkolna

7 Pojazd szkolny „Buda” „Żaczek”
Wcześniej dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szkudaju jeździły „Budą”, czyli przyczepą doczepioną do traktora. Teraz mogą jeździć bezpiecznym „Żaczkiem”- autobusem szkolnym . „Buda” „Żaczek”

8 Zmiany w miejscowości Krokowo
Dzięki dofinansowaniu ze strony Urzędu Gminy w Kozłowie powstał grzybek, skalnik, położono kostkę brukową przy miejscowej kaplicy. Został wyremontowany budynek Ochotniczej Straży Pożarnej. Mieszkańcy starali się, by ich miejscowość wyglądała czysto i estetycznie - wspólnie dbają o porządek w Krokowie. Dzięki tej inicjatywie, Krokowo zajęło I miejsce w konkursie „Najpiękniejszej wsi na terenie gminy Kozłowo. Kostka brukowa

9 Place zabaw w Górowie i Krokowie
Dzięki dofinansowaniu ze strony Gminy Kozłowo w Krokowie i Górowie powstały place zabaw. Od tamtej pory dzieci mogą spędzać wolny czas na urozmaiconych zabawach. Na podstawie wywiadu z mieszkańcem Krokowa – Grzegorzem Kowalikiem

10 Miejscowość Bartki Wyremontowano drogę gminną nr N Bartki - droga powiatowa nr 1558N w miejscowości Bartki

11 W skład Zespołu Projektowego wchodzą:
Klaudia Kowalik, 1997, klasa VI Julita Chojnacka, 1997, klasa VI Szkoła Podstawowa w Szkudaju Opiekun Zespołu: Anna Latek- Lejbt Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "SZKOŁA PODSTAWOWA W SZKUDAJU"

Podobne prezentacje


Reklamy Google