Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PAJĄKI PTASZNIKI.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PAJĄKI PTASZNIKI."— Zapis prezentacji:

1 PAJĄKI PTASZNIKI

2 TRYB ŻYCIA Ptaszniki żyją na drzewach, w dziuplach, w szczelinach skalnych lub w norkach wykopanych w ziemi. Zazwyczaj nie budują sieci łownych, polują aktywnie, głównie w nocy. Pajęczynę wykorzystują do budowy gniazda lub kokonów.

3 POTRZEBY POKARMOWE Głównym pokarmem ptaszników są owady: karaczany, drewnojady, szarańcza, świerszcze, czasem drobne płazy. Wbrew nazwie , ptaki czy też gryzonie padają ich ofiarą nadzwyczaj rzadko.

4 PTASZNIKI Rodzina pająków - obejmuje ok. 850 gatunków dużych zwierząt o bardzo różnorodnym ubarwieniu - od czarnych po różne kombinacje koloru zielonego, żółtego, czerwonego, pomarańczowego itp. Ptaszniki żyją w strefie tropikalnej Ameryki Południowej, Afryki, Azji, południowej Europy i południowej części USA.

5 Na Półwyspie Indochińskim ptaszniki są artykułem spożywczym
Na Półwyspie Indochińskim ptaszniki są artykułem spożywczym. Tu prażone ptaszniki w Skun w Kambodży.

6 JAD PTASZNIKÓW Większość gatunków produkuje stosunkowo słaby jad - porównywalny siłą z pszczelim. Do najbardziej jadowitych i agresywnych gatunków należą ptaszniki azjatyckie i afrykańskie. Ukąszenia (dla osoby zdrowej) kończą się jednak z reguły na długim bólu, opuchliźnie, wymiotach i drgawkach (nawet miesiąc po ugryzieniu), czasem częściowym paraliżu.

7 RODZAJE PTASZNIKÓW


Pobierz ppt "PAJĄKI PTASZNIKI."

Podobne prezentacje


Reklamy Google