Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rybki akwariowe Joanna Brudny.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rybki akwariowe Joanna Brudny."— Zapis prezentacji:

1 Rybki akwariowe Joanna Brudny

2 bojowniki

3 Bojownik wspaniały, bojownik syjamski – gatunek słodkowodnej ryby labiryntowej z rodziny guramiowatych. Bywa hodowany w akwariach.

4 Kirysnik czarnoplamy( hoplosternum thoracatum )
Występuje w zarośniętych strumieniach rzekach i jeziorach północnej części Ameryki południowej od Panamy po Paragwaj,oraz na Trynidadzie i Martynice Kiryśnik jest rybą dużą: dorasta do 20 cm. Ciało ma walcowate, krępe, koloru szarobrązowego z licznymi brązowymi plamami po całym ciele. Pysk bez zębów, z dwoma parami długich wąsów. Samce są mniejsze i mają silniej rozwinięte płetwy. Kostne promienie płetw piersiowych samca są jaśniejsze niż u samic i bardziej wykształcone.

5 Hodowla; akwarium duże, obsadzone gęsto roślinami, liczne kryjówki, żwirowate podłoże.Woda o temperaturze "C. (do tarła 24-26"C) raczej miękka d o średnio twardej o odczynie obojętnym pH-7.0 Pobierają pokarm z dna zbiornika, nie są wybredne, zjadają zarówno pokarm żywy jak i roślinny np; parzone płatki owsiane. Rozmnażanie; Kiryśniki te są rybami płodnymi, dają do 800 sztuk narybku a nawet i więcej. Do tarła przystępują w wieku lat. Woda w akwarium tarliskowym powinna mieć poziom około cm na powierzchnię wody wkłada się plastykowy talerzyk o średnicy cm. pod którym samiec buduje gniazdo z piany.

6 Ryby do tarła przystępują wieczorem, tarło trwa około 2 - 3 godziny
Ryby do tarła przystępują wieczorem, tarło trwa około godziny. Ikra jest koloru bursztynowego bardzo lepka i duża. Po tarle usuwamy dorosłe ryby a akwarium zaciemniamy, napowietrzając przy tym delikatnie wodę. Młode rybki lęgną się po 4 dniach, i po zużyciu pęcherzyka żółtkowego co następuje po kolejnych 4 dniach zaczynamy dokarmiać narybek

7

8

9

10 Chciałam wam pokazać moje skromne akwarium
Chciałam wam pokazać moje skromne akwarium. Zapewne większość z was wyzwie mnie zaraz od sadystek bo trzymam złote rybki w akwarium. Tak wiem ma ono wiele niedociągnięć i wad i chciałam was prosić o rady co powinnam zmienić. Roślin mam mało bo zostały zjedzone przez moje natarczywe welony a z powodu renamentu najbliższa dostawa będzie dopiero w połowie stycznia. Mam też przerybienie w akwarium, pracuję nad tym, ale nie jest to łatwe zadanie gdyż nikt nie chce przyjąć przerośniętych kosiarek. :/ Początkowo miały znajdować się tam tylko 3 złote rybki. Z powodu przerybienia częściej podmieniam wodę 15-20% dwa razy w tygodniu.

11

12 Koniec


Pobierz ppt "Rybki akwariowe Joanna Brudny."

Podobne prezentacje


Reklamy Google