Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Fundacja Szczęśliwe dzieciństwo

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Fundacja Szczęśliwe dzieciństwo"— Zapis prezentacji:

1 Fundacja Szczęśliwe dzieciństwo
Lublin 2009

2 O nas Celem statutowym Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo jest wychowanie i kształcenie dzieci i młodzieży. Fundacja przygotowuje młodych ludzi do aktywnego życia we własnym środowisku, uczy samodzielności, zaradności i inicjatywy. Oznacza to, że istotą pracy wychowawczej jest angażowanie młodych ludzi w różne formy aktywności oraz przygotowanie ich do niej. Podstawą działań w FSD jest program wychowawczy Akademia Młodzieżowa, wspierany przez inne formy aktywności, takie jak: Współpraca Międzynarodowa, Niepubliczne Centrum Kształcenia Praktycznego, czy Ośrodek Edukacji Społecznej w Motyczu Leśnym.

3 Akademia młodzieżowa Akademia Młodzieżowa jest systemem wychowawczym, którego nadrzędnym celem jest dobre wychowanie dzieci i młodzieży. Jako kompleksowa metoda pracy z młodymi ludźmi może być wdrażana w różnych inicjatywach wychowawczych. Akademia kształci młodych ludzi i przygotowuje ich do odpowiedzialnego życia rodzinnego i społecznego oraz uczy przedsiębiorczości i zaradności w świetle ideałów Bóg, Honor, Ojczyzna.

4 do których uczęszcza 80 młodych ludzi.
Fundacja prowadzi w Lublinie 2 placówki opiekuńczo-wychowawcze: „Bliźniak” i „Teatr”, do których uczęszcza 80 młodych ludzi. Dzieci i młodzież kształcą się na 3 kursach: Podstawowym, Gimnazjalnym i Licealnym. Program zajęć, bardzo atrakcyjny w formie i ciekawy w treści, kształtuje postawę moralną i społeczną młodego człowieka oraz uczy kluczowych umiejętności potrzebnych w dorosłym życiu.

5 Teatr AM Teatr jest jednym ze sposobów wychowania młodych ludzi w Akademii Młodzieżowej. Najważniejszym celem działalności artystycznej jest promowanie ideałów AM oraz ewangelizacja i edukacja. Obecnie działają dwie grupy młodzieży: gimnazjalna i licealna W repertuarze Teatru AM są spektakle: Śluby Panieńskie, Nie bój się chodzenia po morzu, Kopciuszek, Misterium o życiu św. Stanisława Kostki.

6 Akademuz Zespół muzyczny Akademuz tworzy 12 osób. W repertuarze grupy znajdują się utwory znanych polskich artystów, jak również oryginalne, autorskie kompozycje. W 2009 r. zespół nagrał własną płytę ze specjalnie przygotowanym programem muzycznym Drogowskazy. W zespole grają dwie pary skrzypiec, gitara akustyczna, flet poprzeczny, klarnet, perkusja, gitara basowa, przeszkadzajki.

7 Wolontariat www.fsd.lublin.pl
Wolontariat w Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo to przede wszystkim pomoc w pracy z dziećmi i młodzieżą w ramach realizacji programu Akademii Młodzieżowej. Nasi wolontariusze uczestniczą w codziennej pracy Ośrodków, m.in. w odrabianiu lekcji i w przygotowywaniu posiłków. Są też zaangażowani w różne akcje i przedsięwzięcia podejmowane z myślą o naszych podopiecznych - pielgrzymkach, letnich koloniach, akcjach społecznych i charytatywnych. Wolontariuszami w Fundacji są osoby w różnym wieku, o różnych kwalifikacjach i wykształceniu. Są to uczniowie liceów, studenci, osoby pracujące i emeryci. W naszym wolontariacie każdy zaproszony jest do tego, by dzielić się tym, co potrafi.

8 Duszpasterstwo Rodziców
Duszpasterstwo Rodziców tworzą ludzie, dla których ważna jest troska o los rodziny i jej prawidłowe funkcjonowanie. Działania tej grupy skoncentrowane są na wzajemnej pomocy i wsparciu, na rozwijaniu życia duchowego i materialnego. W ramach Duszpasterstwa działa punkt porad wychowawczych oraz wspólnota modlitewna. Realizowany jest również program Nasza Rodzina, który pozwala uczestnikom rozwijać się w pełniejszym wykonywaniu zadań rodziny.

9 Niepubliczne Centrum Kształcenia Praktycznego
Niepubliczne Centrum Kształcenia Praktycznego jest to szkoła ucząca przyszłych liderów społecznych. NCKP działa według nowatorskiego programu opartego przede wszystkim na wiedzy praktycznej. Studenci zorganizowani są w grupy działaczy społecznych, przypisanych do stowarzyszonych organizacji. Zdobytą wiedzą teoretyczną natychmiast wcielają w życie w konkretnych działaniach społecznych. W NCKP stowarzyszone są 4 organizacje: - Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo - Klasztor oo. Dominikanów w Lublinie - Fundacja Inicjatyw Menedżerskich - Stowarzyszenie Wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo

10 Ośrodek Edukacji Społecznej w Motyczu Leśnym
Ośrodek Edukacji Społecznej w Motyczu Leśnym to miejsce szkoleń, warsztatów i spotkań młodych osób z kraju i z zagranicy. Oferta Ośrodka obejmuje warsztaty edukacyjne i zielone szkoły dla dzieci i młodzieży ze wszystkich poziomów szkół. Niezwykła atmosfera domu i jego przyjazne otoczenie sprawiają, że każdy, kto był tu choć raz, chętnie wraca. Wokół Ośrodka rozciąga się zielony park, w nim plac zabaw i boiska do gier.

11 Współpraca Międzynarodowa
Fundacja współpracuje z wieloma krajami partnerskimi, takimi jak: Niemcy, Francja, Włochy, Szwecja, Wielka Brytania, Ukraina, Słowacja, Białoruś, Litwa, Węgry a także Rumunia. Posiadamy Status Jednostki Centralnej Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Rocznie przeprowadzanych jest około 30 programów w ramach m.in. Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży, programu „Młodzież w działaniu”, Funduszu Wyszehradzkiego czy Funduszu Litewskiego. Organizujemy m.in. szkolenia dla młodych multiplikatorów, międzynarodowe treningi dla liderów, programy interkulturowe, historyczne, wolontariackie i workcampy.

12 Kontakt Osoby do kontaktu: www.fsd.lublin.pl
Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo ul. Jezuicka 4/9 Lublin Tel Fax KRS: NIP: Nr KONTA BANKOWEGO: REGON Osoby do kontaktu: Wacław Czakon (Prezesz Zarządu) Zofia Jaroszuk (Wiceprezes Zarządu)


Pobierz ppt "Fundacja Szczęśliwe dzieciństwo"

Podobne prezentacje


Reklamy Google