Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sprawozdanie z wyjazdu studyjnego do Rosental (Austria – Styria) w terminie od 22-26.08.2010 r. w ramach projektu nr WND-POKL-03.04.03-00-018/08 „Nauczyciel.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sprawozdanie z wyjazdu studyjnego do Rosental (Austria – Styria) w terminie od 22-26.08.2010 r. w ramach projektu nr WND-POKL-03.04.03-00-018/08 „Nauczyciel."— Zapis prezentacji:

1 Sprawozdanie z wyjazdu studyjnego do Rosental (Austria – Styria) w terminie od r. w ramach projektu nr WND-POKL /08 „Nauczyciel w przedsiębiorstwie” Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

2 Uczestnicy wyjazdu studyjnego:
Jan Gebauer Andrzej Frey Józef Pieruszka Damian Kluge Arkadiusz Piasecki Paweł Klimont Andrzej Pawlik Waldemar Księżyk Rudolf Huncza Bernard Kowalik Waldemar Gielzok – tłumacz Grażyna Dębicka-Ozorkiewicz – opiekun Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

3 Program wizyty studyjnej
– niedziela 8.15 – zbiórka uczestników na parkingu przed dworcem PKP w Opolu 8.30 – wyjazd do Austrii 13.00 – obiad 18.15 – przyjazd do Rosental, zakwaterowanie w hotelu Welcome 19.00 – wspólna kolacja podczas której nastąpiło spotkanie z miejscowym koordynatorem Panem Erichem Bramauerem. W czasie kolacji przedstawiliśmy się sobie. Po kolacji zapoznałam uczestników z programem wyjazdu studyjnego, a koordynator opowiedział nam o regionie. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

4 Program wizyty studyjnej
– poniedziałek 7.30 – śniadanie w hotelu Po śniadaniu złożyliśmy wizytę w firmie Binder produkującej kotły i spalarnie na odpady stolarskie. Te urządzenia grzewcze tworzą nowe wartości w prostocie obsługi i wykorzystaniu odpadów z zakładów stolarskich. Kotły te są zalecane do ogrzewania stolarni, gdzie odpady będą racjonalnie wykorzystywane i nie będzie problemu z ich utylizacją. Po zakończeniu zwiedzania zakładu odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące kształcenia zawodowego w Austrii. Ok. godziny 12 zjedliśmy obiad i po drodze do Graz zwiedziliśmy kościółek maryjny, po którym oprowadził nas Ojciec Franciszkanin z Opola oddelegowany do tej parafii. Od godziny zwiedzaliśmy firmę Johann Kamper GmbH zajmującą się kształceniem uczniów i produkcją stolarki meblowej. Obecnie zakład produkuje meble na zamówienie do dwóch dużych hoteli. Następnie udaliśmy się do Graz gdzie mieliśmy okazję zwiedzić z przewodnikiem starówkę oraz piękny park. Po ciekawej wycieczce po Graz udaliśmy się na kolację, na której przebojem były żeberka. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

5 Wizyta w firmie Binder Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

6 Program wizyty studyjnej
r. - wtorek 7.30 śniadanie w hotelu Po śniadaniu udaliśmy się do Centrum Innowacji Branży Drzewnej HIZ. Po ciekawym wykładzie dotyczącym kształcenia zawodowego w regionie Styrii mieliśmy okazję zwiedzić zakład oraz dowiedzieć się na temat klastru drzewnego działającego s Styrii. Mieliśmy również możliwość obejrzenia cyklu produkcyjnego wiązar z klejonki oraz produkcji pelletów. O godzinie zjedliśmy obiad w miejscowości Hirschegg. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie firmy rodzinnej wykorzystującej do swojej bieżącej działalności różnego rodzaju energie odnawialną. Dzień pełen wrażeń zakończyliśmy wspólną kolacją i wymianą poglądów na temat kształcenia zawodowego w Austrii. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

7 Centrum Innowacji Branży Drzewnej HIZ
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

8 Program wizyty studyjnej
, środa 8.30 – śniadanie Po śniadaniu udaliśmy się do zespołu szkół zawodowych branży drzewnej w Gurtelgasse. Po ciekawym wykładzie na temat systemu kształcenia w tej szkole udaliśmy się na zwiedzanie warsztatów szkolnych. Po obiedzie odbyliśmy wizytę w Centrum Kształcenia Praktycznego Lehrbauhof Sud w Ubelbach. Tu również rozpoczęliśmy od spotkania z dyrektorem placówki i krótkim wykładem na temat kształcenia praktycznego w zawodzie stolarz. Ciekawa była wymiana doświadczeń pomiędzy stroną austriacką a polską. Następnie zwiedziliśmy centrum i jego warsztaty. Po wspólnej kolacji nastąpiło podsumowanie wyjazdu. Każdy z uczestników wyniósł wiele wrażeń. Podsumowaniom nie było końca. Każdy podpatrzył jakieś nowinki zarówno techniczne jak i metodyczne w kształceniu, które zadeklarował wprowadzić podczas pracy z uczniami. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

9 Warsztaty szkół zawodowych branży drzewnej w Gurtelgasse
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

10 Program wizyty studyjnej
, czwartek 7.30 – śniadanie Po śniadaniu nastąpiło krótkie podsumowanie z koordynatorem miejscowym Panem Erichem Bramauerem i wyjazd do Polski Jeszcze podczas powrotu do Polski w busie trwały intensywne dyskusje na temat kształcenia zawodowego w Austrii i w Polsce. O godzinie 14 zatrzymaliśmy się na terenie Czech na obiad. Ok. godziny dojechaliśmy do Opola. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”


Pobierz ppt "Sprawozdanie z wyjazdu studyjnego do Rosental (Austria – Styria) w terminie od 22-26.08.2010 r. w ramach projektu nr WND-POKL-03.04.03-00-018/08 „Nauczyciel."

Podobne prezentacje


Reklamy Google