Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sprawozdanie z wyjazdu studyjnego do Niemiec branży budowlanej w dniach 31.01 – 4.02.2010 r. W ramach projektu nr WND-POKL-03.04.03-00-018/08 „Nauczyciel.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sprawozdanie z wyjazdu studyjnego do Niemiec branży budowlanej w dniach 31.01 – 4.02.2010 r. W ramach projektu nr WND-POKL-03.04.03-00-018/08 „Nauczyciel."— Zapis prezentacji:

1 Sprawozdanie z wyjazdu studyjnego do Niemiec branży budowlanej w dniach – r. W ramach projektu nr WND-POKL /08 „Nauczyciel w przedsiębiorstwie” Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

2 Uczestnicy wyjazdu studyjnego:
Jagucak Katarzyna – nauczyciel Jurgiel Elżbieta – nauczyciel Kornecki Wiesław – instruktor Krystoń Alicja – nauczyciel Lachowicz Zbigniew – instruktor Lenart Mieczysław – instruktor Madejska-Matkowska Barbara – nauczyciel Mazur Stanisław – instruktor Rawecki Bogusław – nauczyciel Smereczyńska Dagmara – nauczyciel Matuszek-Chmurowska Aneta – opiekun merytoryczny Gielzok Waldemar – tłumacz Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

3 Program wizyty studyjnej
– niedziela O godz. 9:45 na parkingu przed dworcem PKP Opole Główne miała miejsce zbiórka grupy branży budowlanej. Punktualnie o godz. 10:00 wyjechaliśmy w kierunku Niemiec. Po drodze przy zjeździe z autostrady (na stacji PKN Orlen) zabraliśmy trzy uczestniczki wyjazdu. Ok. godz. 18:00 przyjechaliśmy na miejsce do hotelu w Barleben i sprawnie zakwaterowaliśmy się. Po krótkim odpoczynku po podróży, ok. godz. 19:00 udaliśmy się na kolację, na której to przedstawiliśmy się sobie. Grupa składała się z siedmiu nauczycieli zawodu z czterech szkół oraz trzech instruktorów praktycznej nauki zawodu, zrzeszonych w Izbie Rzemieślniczej. Wszyscy uczestnicy byli z województwa opolskiego i dolnośląskiego. Na kolacji zostały rozdane materiały promocyjno-szkoleniowe i przedstawiony został szczegółowy program pobytu. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

4 Program wizyty studyjnej
– poniedziałek Drugi dzień pobytu rozpoczęliśmy od spotkania z naszym niemieckim opiekunem, Panem Krzysztofem Blau. Następnie udaliśmy się do Centrum Kształcenia Praktycznego (BBZM) w Magdeburgu, gdzie przywitali nas Panowie: Gerald Bock – Prezes Zarządu BBZM oraz p. Tajch – zastępca Prezesa Zarządu BBZM . Po wykładzie Panowie Bock i Tajch oprowadzili nas po Centrum Kształcenia Praktycznego (BBZM). Całe Centrum składa się z kilkunastu hal. Każda hala przystosowana jest do odpowiedniego pola nauczania. Jako pierwszą odwiedziliśmy halę, w której uczono murarki – najbardziej typowego zawodu w budownictwie. Kolejnym miejscem była hala, w której uczono instalatorów. Następnie udaliśmy się do hali, w której kształcono brukarzy. Kolejny etap, to operator koparki i urządzeń budowlanych. Później poszliśmy do hali, gdzie uczeń nabywał umiejętność obróbki metali. Następnie zobaczyliśmy praktyczną naukę układania deskowań, szalunków i prawidłowego wykonania zbrojenia Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

5 Centrum Kształcenia Praktycznego (BBZM) w Magdeburgu
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

6 Centrum Kształcenia Praktycznego (BBZM) w Magdeburgu
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

7 Program wizyty studyjnej
r. - wtorek Trzeci dzień wyjazdu studyjnego rozpoczęliśmy od zwiedzania firmy NORDLAM, zwanej także BSH, która jest producentem z wieloletnim doświadczeniem w produkcji i sprzedaży najwyższej jakości drewna klejonego. Następnie udaliśmy się do TEUTLOFF - Centrum Kompetencji Informacji i Transferu Technologii, mieszczącego się w miejscowości Barby. Tam wysłuchaliśmy interesującego wykładu, wygłoszonego przez Panią Krom – kierownik projektu. Następnie około godz udaliśmy się do Regionalnego Centrum Saksonii-Anhalt. W tak miłym towarzystwie szybko minął czas i o godz. 15:00 udaliśmy się piętro wyżej na umówione spotkanie w Stowarzyszeniu InVent. Stowarzyszenie zostało założone w 2002 roku i jest organizacją podlegającą ministerstwu. W całym stowarzyszeniu zatrudnionych jest około 1000 osób, przy czym w samym Magdeburgu – 17 osób. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

8 Nordlam Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

9 TEUTLOFF - Centrum energii odnawialnych i systemów efektywnego wykorzystania energii
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

10 Program wizyty studyjnej
, środa Czwarty dzień wyjazdu studyjnego rozpoczęliśmy od zwiedzania firmy AMROC, producenta szerokiej gamy cementowych płyt wiórowych, które spełniają najwyższe standardy jakości. Zewnętrzna kontrola jakości, jak również wewnętrzny system monitorowania, gwarantują stałą wysoką jakość produktów. Po zwiedzeniu zakładu i całej linii technologicznej zobaczyliśmy laboratorium, w którym przeprowadzana jest zakładowa kontrola jakości. Kolejnym punktem naszego wyjazdu studyjnego do Niemiec była wizyta w siedzibie Izby Przemysłowo-Handlowej w Magdeburgu, w której pracuje nasz niemiecki opiekun Pan Krzysztof Blau. Przedstawił on strukturę organizacyjną Izby, a Pan Manfred Mahrholz omówił projekty realizowane przez Izbę Przemysłowo-Handlową. Ponieważ w tym dniu w Magdeburgu odbywały się Regionalne Targi Edukacyjne zostaliśmy zaproszeni na ich zwiedzanie. Spotkaliśmy tam wiele interesujących osób i firm mających do zaoferowania przyszłym uczniom miejsca do odbywania praktyk zawodowych. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

11 AMROCK Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

12 Program wizyty studyjnej
, czwartek W tym dniu mieliśmy tylko jeden punkt programu: zwiedzanie skrzyżowania dróg wodnych z najdłuższym mostem kanałowym świata w Magdeburgu. Jest to niewątpliwie największa atrakcja turystyczna oraz ciekawostka architektoniczna z obszaru inżynierii wodnej, wybudowana w ramach tzw. Projektu Komunikacyjnego nr 17 Niemieckiego Zjednoczenia. Projekt nr 17 był częścią ogólnego programu rządu federalnego, mającego na celu zespolenie arteriami komunikacyjnymi wschodnich landów ze starymi. Obejmował on budowę i przebudowę szlaku żeglugowego Hannower-Magdeburg-Berlin o ogólnej długości 253 km. Po obejrzeniu, tej niewątpliwej atrakcji turystycznej udaliśmy się w drogę powrotną do Polski. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”


Pobierz ppt "Sprawozdanie z wyjazdu studyjnego do Niemiec branży budowlanej w dniach 31.01 – 4.02.2010 r. W ramach projektu nr WND-POKL-03.04.03-00-018/08 „Nauczyciel."

Podobne prezentacje


Reklamy Google