Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czy zastanawiałeś/ aś się, jak ważną umiejętnością dla maturzysty jest analiza tekstów kultury? Przecież obraz wspomaga nas w odbiorze dzieła literackiego,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czy zastanawiałeś/ aś się, jak ważną umiejętnością dla maturzysty jest analiza tekstów kultury? Przecież obraz wspomaga nas w odbiorze dzieła literackiego,"— Zapis prezentacji:

1 Czy zastanawiałeś/ aś się, jak ważną umiejętnością dla maturzysty jest analiza tekstów kultury? Przecież obraz wspomaga nas w odbiorze dzieła literackiego, pomaga w zrozumieniu ideałów pisarza....

2

3 Kto wysuwa się na plan pierwszy obrazu?
Pytania pomocne w analizowaniu obrazu Domenico di Michelino ok „Dante i Trzy Królestwa” Kto wysuwa się na plan pierwszy obrazu? Zwróć uwagę w co ubrany jest Dante. Co ma na głowie pisarz? Jakie cechy charakteru jego ubiór uwydatnia? Gdzie stoi pisarz? Co trzyma w lewej ręce? Zwróć uwagę, na co zwraca pisarz uwagę po prawej stronie, w jaki sposób wiąże się to z dziełem Dantego?

4 Pomocne może okazać się w analizie obrazu opracowanie:
Susanna Buricchi Wielkie muzea. Uffizi, Florencja, 2007.

5

6 Kto wysuwa się na plan pierwszy obrazu?
Pytania pomocne w analizowaniu obrazu Delacroixa „Barka Dantego” ok. 1822 Kto wysuwa się na plan pierwszy obrazu? Jakie emocje towarzyszą postaciom przedstawionym na obrazie? Do jakiego obrazu może nawiązywać obraz Delacroixa? Weź pod uwagę malarstwo Géricaulta. Który krąg piekła może przedstawiać obraz?

7 Pomocne może okazać się w analizie obrazu opracowanie:
Wielka Kolekcja Sławnych Malarzy, t.13 Eugene Delacroix , 2006.


Pobierz ppt "Czy zastanawiałeś/ aś się, jak ważną umiejętnością dla maturzysty jest analiza tekstów kultury? Przecież obraz wspomaga nas w odbiorze dzieła literackiego,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google