Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

AUTOPREZENTACJA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "AUTOPREZENTACJA."— Zapis prezentacji:

1 AUTOPREZENTACJA

2 to manipulowanie wrażeniem,
AUTOPREZENTACJA to manipulowanie wrażeniem, proces kontrolowania sposobu, w jaki widzą nas inni. Głównym celem autoprezentacji jest nie tyle doprowadzenie innych do tego , by postrzegali nas w pozytywny sposób, ile nakłonienie, by postępowali tak jak chcemy.

3 EFEKT PIERWSZEGO WRAŻENIA
Co zauważamy przy pierwszym kontakcie? Twarz Uśmiechaj się nawet, gdy ktoś jest ponury – uśmiech odbija Twoje pozytywne nastawienie

4 EFEKT PIERWSZEGO WRAŻENIA
Ubiór Powinien być staranny – schludny, odpowiednio dobrany do sytuacji. Głos Zadbaj, aby ton Twojego głosu był ciepły, ale zdecydowany.

5 EFEKT PIERWSZEGO WRAŻENIA
Sposób wysławiania się. Wypowiadaj się przejrzyście i precyzyjnie

6 EFEKT PIERWSZEGO WRAŻENIA
Wystarczy 10 sekund, aby osoba, którą widzimy po raz pierwszy i która nas widzi po raz pierwszy dostrzegła: Jak jesteśmy ubrani Jaki mamy wyraz twarzy Jaki zapach roztaczamy wokół siebie W jaki sposób mówimy

7 EFEKT PIERWSZEGO WRAŻENIA
Image to wyobrażenie o danej osobie, jakie posiadają inni ludzie; często świadomie i celowo przez tę osobę wykreowane.

8 EFEKT PIERWSZEGO WRAŻENIA
Cztery powody, dla których warto zadbać o swój image. Ludzie wierzą w to, co widzą. Ludzie są zazwyczaj zajęci i dlatego polegają na pierwszym wrażeniu. Nasz osobisty styl ma wpływ na ludzi, którzy podejmują decyzje w naszych sprawach. Wszyscy jesteśmy „ambasadorami” swojej własnej kariery.

9 EFEKT PIERWSZEGO WRAŻENIA
Elementy osobistego image’u: Wygląd – cechy fizyczne, ubiór Język ciała – postawa , gesty, mimika Styl komunikacji – styl myślenia, mówienia, słuchania, pisania. Kompetencje – predyspozycje psychofizyczne, kwalifikacje, umiejętności, doświadczenie, to co nas wyróżnia.

10 EFEKT PIERWSZEGO WRAŻENIA
Pozytywny image nie tylko ułatwia korzystne i bardziej skuteczne zaprezentowanie siebie i swoich poglądów, ale pomaga w korzystaniu z akceptowanego obrazu własnej osoby, a także skutecznie podwyższa samoocenę.

11 EFEKT PIERWSZEGO WRAŻENIA
Profesjonalny ubiór: Kolor – maksimum trzy kolory w zestawie Linia – prosta, nieskomplikowana Dodatki – z umiarem, jak najmniej Równowaga – pokazywanie swojej sylwetki z jak najbardziej korzystnej strony.

12 EFEKT PIERWSZEGO WRAŻENIA
Składniki autoprezentacji Predyspozycje psychofizyczne Panowanie nad emocjami Twórcze myślenie Ekspresja Umiejętności interpersonalne Wiara i entuzjazm Wiedza Doświadczenia


Pobierz ppt "AUTOPREZENTACJA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google