Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WĘDRÓWKI ROWEROWE PO FRANCJI 24.07 – 05.08.2006. WARSZAWA – DREZNO dzień 1 Wyjeżdżamy autokarem z Warszawy. Przejeżdżamy przez Polskę i zatrzymujemy się

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WĘDRÓWKI ROWEROWE PO FRANCJI 24.07 – 05.08.2006. WARSZAWA – DREZNO dzień 1 Wyjeżdżamy autokarem z Warszawy. Przejeżdżamy przez Polskę i zatrzymujemy się"— Zapis prezentacji:

1 WĘDRÓWKI ROWEROWE PO FRANCJI 24.07 – 05.08.2006

2 WARSZAWA – DREZNO dzień 1 Wyjeżdżamy autokarem z Warszawy. Przejeżdżamy przez Polskę i zatrzymujemy się na nocleg w okolicach Drezna. Przygotowujemy kempingu i wyruszamy na krótką wycieczkę rowerową po Dreźnie. (doskonała sieć ścieżek rowerowych). Zwiedzamy między innymi Zamek Zwinger, Operę Sempera, Stare Miasto, dzielnicę artystyczną Neustadt i nowoczesną Szklaną Fabrykę Wolksvagena.

3 DREZNO – RADOLFZELL ( JEZIORO BODEŃSKIE) dzień 2 Opuścimy wschodnie Niemcy i udamy się na Jezioro Bodeńskie. Udamy się do Radofzell, gdzie przygotujemy kemping i wyruszymy się krótka wyprawa rowerowa do Konstanz i na wyspę Reichenau

4 RADOLFZELL – SCHAFFHAUSEN – ENGEN dzień 3 W tym dniu nie korzystamy z autokaru. Wsiądziemy na rowery i pojedziemy wzdłuż jeziora Bodeńskiego i malowniczej doliny Renu do Schaffhausen. W miejscu tym na Renie na granicy Niemiecko – Szwajcarskiej znajduje się Największy w Europie wodospad.

5 ENGEN – PRISSEY – NUITS-ST.GEORGES – DIJON dzień 4 Wyjedziemy z Engen do Prissey. Po drodze zwiedzamy cytadelę w Belfort i Czerwonego Lwa upamiętniającego wojnę francusko - pruską w 1870 roku. Przyjeżdżamy do Prissey gdzie zakładamy kemping. Na koniec dnia krótka przejażdżka rowerowa po okolicznych miasteczkach.

6 PRISSEY – NUITS-ST.GEORGES – DIJON – PRISSEY dzień 5 Po śniadaniu wyprawa rowerowa po malowniczych terenach Burgundii pomiędzy plantacjami winogron. Wyjedziemy z Prissey pośród winnic szlakiem rowerowym GR 7 do Dijon – światowej stolicy musztardy. Krótkie zwiedzanie miasta, a przede wszystkim średniowiecznych budowli Starego Miasta i podróż powrotna do Prissey.

7 PRISSEY – TOURS dzień 6 Wyjeżdżamy z Prissey autokarem do Tours (Veigne). Zwiedzanie miasteczka Veigne i Montbazon. Tu w Veigne zakładamy bazę skąd będziemy wyruszali na szlak zamków nad Loarą.

8 VEIGNE – LOCHES – BLERE – VEIGNE dzień 7 Całodzienna wyprawa rowerowa szlakiem zamków nad Loarą: VEIGNE – LOCHES – BLERE – VEIGNE

9 VEIGNE – AZAY-LE-RIDEAU – VILANDRY – VEIGNE dzień 8 Całodzienna wyprawa rowerowa szlakiem zamków nad Loarą: VEIGNE – AZAY-LE- RIDEAU – VILANDRY – VEIGNE.

10 VEIGNE – TOURS – CHATEAU RENAULT –WERSAL dzień 9 Ostatnie nasze spotkanie z zamkami i Loarą: Wyruszamy na północ w kierunku Paryża. Krótka wizyta w Tours. W Chateau Renault przesiadamy się do autokaru i wyjeżdżamy do Wersalu pod Paryżem. Budowa kampingu i zwiedzanie Wersalu, a przede wszystkim ogrodów Wersalu, w których znajduje się niezliczone ilość rzeźb, grot i fontann ( ponad 1400)

11 WERSAL – PARYŻ dzień 10 Zwiedzanie Paryża. Zobaczymy min. Wieżę Eiffla, Katedra Notre-Dame, cmentarz Pere Lachaise, Luwr, Panteon, Sorbona. Zwiedzimy równierz interaktywne muzeum CITE DES SCIENCES ET DE L'INDUSTRIE - 30 000 m2 wystaw stałych na temat ziemi, świata, życia, języków, komunikacji, technologii i przemysłu.

12 PARYŻ –ERSTEIN – STRASBOURG dzień 11 Wyjedziemy autokarem do Erstein w pobliże Strasbourga. Następnie dojedziemy rowerami wzdłuż doliny Renu od Strasbourga. Zwiedzimy Alzację – francuski region z dużymi wpływami niemieckimi. Poruszać będziemy się doliną Renu do Strasbourga. Zwiedziamy katedrę, dzielnicę położoną nad siecią kanałów Petite France, a także budynek Parlamentu Europejskiego.

13 STRASBOURG – DREZNO dzień 12 Wyjazd autokarem ze Strasbourga do Drezna. Przyjazd do Drezna, Budujemy kemping i urządzamy krótka wycieczkę rowerową wzdłuż Łaby.

14 DREZNO – WARSZAWA dzień 13 Wyjedziemy autokarem z Drezna Opuszczamy Niemcy i udajemy się do Warszawy.


Pobierz ppt "WĘDRÓWKI ROWEROWE PO FRANCJI 24.07 – 05.08.2006. WARSZAWA – DREZNO dzień 1 Wyjeżdżamy autokarem z Warszawy. Przejeżdżamy przez Polskę i zatrzymujemy się"

Podobne prezentacje


Reklamy Google