Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasza współpraca ze szkołą w Leegebruch Miasteczko Leegebruch Leegebruch leży na północ od Berlina, niedaleko Oranienburga. Od Berlina dzieli je 20 minut.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasza współpraca ze szkołą w Leegebruch Miasteczko Leegebruch Leegebruch leży na północ od Berlina, niedaleko Oranienburga. Od Berlina dzieli je 20 minut."— Zapis prezentacji:

1

2 Nasza współpraca ze szkołą w Leegebruch

3 Miasteczko Leegebruch Leegebruch leży na północ od Berlina, niedaleko Oranienburga. Od Berlina dzieli je 20 minut drogi. Należy do Brandenburgii. Od Kostrzyna dzieli je 340 km. Od granicy w Świecku dojechać można samochodem, cały czas poruszając się po autostradzie. Miasteczko liczy sobie około 6,5 tys. mieszkańców. Prawa miejskie posiada od 1928r.

4 Grundschule in Leegebruch Szkoła Podstawowa w Leegebruch to spory budynek połączony z Gesamtschule.

5 W szkole pracuje obecnie 21 nauczycieli Jest tam 17 klas, a w każdej z nich od 21 do 26 uczniów Ogółem uczęszcza do szkoły 370 uczniów W szkole jest drużyna szachowa odnosząca sukcesy, dwie inne grupy sportowe, zespoły wokalne, redakcja gazetki, kółko komputerowe (wskazane kontakty uczniowskie przez Internet)

6 A oto kilka zdjęć ze szkoły w Leegebruch:

7

8

9

10

11

12 W grudniu 2005r. podpisaliśmy ze szkołą w Leegebruch kontrakt, na mocy którego zdecydowaliśmy o corocznej wymianie uczniowskiej i współpracy między szkołami.

13 Pierwsze wyjazdy uczniowskie (ustalenia ze stroną niemiecką): - jedzie grupa 15 uczniów pod opieką 3 nauczycieli - wyjeżdżają uczniowie głównie klas piątych - wyjazd 5-dniowy

14 Warunki wyjazdu: -Zachowanie ucznia -Oceny na półrocze -Możliwość przyjęcia ucznia z Niemiec (śniadania, kolacje, zagospodarowanie czasu wieczorami, nocleg, koszty pobytu) -Dokumenty do wyjazdu (najlepiej paszport, ubezpieczenie)

15 Terminy wyjazdów: Do Niemiec – 24-28 kwietnia 2006r. W Polsce – od 11 do 15 września 2006r.

16 Ramowy plan pobytu dzieci w Leegebruch Dzień pierwszyPrzyjazd, spotkanie z uczniami i rodzinami w szkole. Obiad lub grill w szkole. Zwiedzanie Leegebruch. Dzień drugiLekcje w szkole. Gry i zabawy sportowe. Obiad w szkole. Po południu wizyta w STOVE MUZEUM VELTEN (muzeum ceramiki - uczniowie mogą tu samodzielnie wykonać kubek lub talerz z gliny). Wieczór u rodzin. Dzień trzeciWycieczka do Berlina: m.in. Muzeum Techniki i Motoryzacji. Po południu spotkanie w szkole (śpiewanie, tworzenie wspólnego słownika, zabawy przy komputerze). Dzień czwartyWyjazd do Oranienburga: Turm Erlebniscity (Centrum Rekreacji Wodnej?). Wieczorem wspólna dyskoteka. Dzień piątySpotkanie w szkole: śniadanie, dyskusja o pobycie, wrażenia i plany na przyszłość. Ewentualny obiad w szkole. Pożegnanie.

17 Ramowy pobyt dzieci z Leegebruch w Polsce 11.09.2006r. Przyjazd do Kostrzyna, zapoznanie się z rodzinami, obiad w szkole, popołudnie w Jeziercach (ścieżka dydaktyczna + ognisko z kiełbaskami) 12.09.2006r. Zajęcia w szkole (lekcje, festiwal piosenki polsko – niemieckiej), obiad w szkole, wieczór poezji, zabawy w miasteczku rowerowym. 13.09.2006r. Zajęcia w szkole. Wycieczka do: Muzeum Miniatur w Pobiedziskach, Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy i Dziekanowice, Gniezno – Katedra. Obiad na trasie lub w szkole. Wieczór u rodzin. 14.09.2006r. Wycieczka do Poznania (Palmiarnia, Stary Rynek, spacer po mieście). Obiad w szkole. Dyskoteka. 15.09.2006r. Spotkanie w szkole. Ewentualnie obiad w szkole. Pożegnanie.

18 Wskazana wymiana: listów, e-maili, sms itp. pomiędzy uczniami, zainteresowanymi wyjazdem i współpracą ze szkołą w Leegebruch.

19 Adres email do szkoły w Leegebruch: grund@schule-leegebruch.de

20 Należy wybrać środek transportu naszych dzieci do Niemiec (pociąg lub autobus).


Pobierz ppt "Nasza współpraca ze szkołą w Leegebruch Miasteczko Leegebruch Leegebruch leży na północ od Berlina, niedaleko Oranienburga. Od Berlina dzieli je 20 minut."

Podobne prezentacje


Reklamy Google