Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„ŚLADAMI WIKINGÓW” 10.07 – 22.07.2006.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„ŚLADAMI WIKINGÓW” 10.07 – 22.07.2006."— Zapis prezentacji:

1 „ŚLADAMI WIKINGÓW” –

2 ROSTOCK – NYKOBING – HORBELEV dzień 1
Rano wsiadamy na rowery i udajemy się na prom. Przeprawa trwa ok. 1,5 godziny, po czym lądujemy w Gedser w Danii. Tam wzdłuż klifu i pośród wiatraków dotrzemy do Nykobing, gdzie zwiedzimy starówkę i niewielki ogród zoologiczny. Następnie udajemy się na kemping w Horbelev.

3 HORBELEV - PRAESTO – HARLEV dzień 2
Z Horblev wyruszymy na wyspę Mon gdzie zobaczymy kredowe skały Mons Klint, zamek Liselund i stare wioski z unikatowymi freskami. Białe klify w połączeni z niespotykanym nigdzie na Bałtyku błękitem wody przypomina basen Morza Śródziemnego. Następnie udamy się w kierunku Fakse.

4 HARLEV – KOGE – ROSKILDE dzień 3
Po noclegu na kempingu nieopodal Fakse będziemy poruszali się dalej wzdłuż duńskiego wybrzeża. W Rodwig zobaczymy stary port rybacki i marinę. Następnie udamy się do Gjorslev gdzie zwiedzimy starówkę i znajdujący się nieopodal średniowieczny zamek.Kiedy dotrzemy do Roskilde zwiedzimy Domkirke, słynną katedrę będącą miejscem spoczynku monarchów duńskich. Przenocujemy na kempingu w Greve

5 ROSKILDE – KOPENHAGA – NIVA dzień 4
Ten dzień poświęcimy przede wszystkim na zwiedzenie Kopenhagi. Zobaczymy tam oczywiście symbol Kopenhagi - Pomnik Syrenki, a także Fontannę Gefion, wyłączoną z ruchu samochodowego dzielnicę Indry By i malowniczy kanał Nyhavn. Wstąpimy również do jednego z największych akwarium ryb morskich w Europie. Można podziwiać ryby z wszystkich stron świata, rekiny oraz krokodyle. Po wyczerpującej wycieczce po Kopenhadze udamy się na nocleg do Nivy.

6 NIVA– HELSINGOR – HELSINGBORG dzień 5
Z kempingu w Nivie udamy się do Helsingor gdzie zwiedzamy uliczki z dobrze zachowana zabudową z XVI w. Następnie przeprawiamy się promem do Szwecji do Helsingborga. Czas płynięcia promu wyniesie około 20 min. Po dotarciu do Helsingborga zwiedzimy królewski zamek Sofiero a także największy w Szwecji ogród botaniczny.

7 HELSINGBORG – HÖRBY dzień 6
Z kempingu w pobliżu Helsingborg udamy się w głąb Skanii – jednego z najpiękniejszych i najciekawszych przyrodniczo regionów Szwecji. Będziemy poruszali się obszernymi lasami sosnowymi w kierunku jeziora Östra Ringsjon gdzie zatrzymamy się na nocleg. Po drodze zwiedzimy zamek w Trollenas, a także na krótko zawitamy do miasta Horby.

8 HÖRBY – KASEBERGA dzień 7
Naszą podróż będziemy kontynuowali w kierunku Doneberga gdzie znajduje się najwyższy (20 m) w południowej Szwecji wodospad Forsakor. Następnie wyruszymy szlakiem Wikingów. Najpierw Kivik gdzie obejrzymy grobowiec Wikingów, następnie przez Park Narodowy Stenshuvud dotrzemy do Simrishamn by obejrzeć naskalne ryty sprzed 3000 lat. Na koniec dotrzemy do Kasebergi, gdzie znajduje się tajemnicza budowla - neolityczny kamienny kalendarz wikingów Ales Stenar.

9 KASEBERGA – YSTAD – RØNNE – HASLE dzień 8
Z Kasebergi udamy się do Ystad skąd prom zawiezie nas znowu do Danii – na Bornholm. Czas płynięcia promem około 2,5 godziny. Po dotarciu do Ronne udamy się do Hasle gdzie zobaczymy muzeum tradycyjnego wędzarnictwa i spróbujemy wędzonego śledzia – dumy mieszkańców Bornholmu.

10 HASLE – NEKSO dzień 9 Wyruszymy w kierunku Allinge gdzie zobaczymy porywające swym dramatyzmem klify na północnym Bornholmie, a następnie udamy się do Sveneke, gdzie natkniemy się na łagodne plaże na wybrzeżu wschodnim Po drodze miniemy malownicze miasteczka portowe.

11 NEKSO – RØNNE dzień 10 Będziemy poruszali się wzdłuż południowego wybrzeża wyspy. Odwiedzimy port jachtowy w Nexo. Swoją wizytę na Bornholmie zakończymy w Ronne – największym miasteczku na tej wyspie.

12 RØNNE – SASSNITZ – STRALSUND dzień 11
Z Ronne udamy się promem do Sassnitz w Niemczech a tam rowerem przez Park Narodowy Jasmund do Stralsund. Orientacyjny czas płynięcia wynosi 3,5 godziny Pokonujemy wyspę z jej bogatą florą i fauną i przygotujemy się do ostatniego noclegu naszej wędrówki


Pobierz ppt "„ŚLADAMI WIKINGÓW” 10.07 – 22.07.2006."

Podobne prezentacje


Reklamy Google