Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Aktywny udział w zajęciach, w których była wykorzystana TIK Opracowanie projektu kodeksu 2.0 Prowadzenie blogów 2.0 Realizacja mini projektu uczniowski.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Aktywny udział w zajęciach, w których była wykorzystana TIK Opracowanie projektu kodeksu 2.0 Prowadzenie blogów 2.0 Realizacja mini projektu uczniowski."— Zapis prezentacji:

1

2 Aktywny udział w zajęciach, w których była wykorzystana TIK Opracowanie projektu kodeksu 2.0 Prowadzenie blogów 2.0 Realizacja mini projektu uczniowski Jak założyć własną stronę internetową?. Realizacja projektu edukacyjnego Przygotowanie do sprawdzianu po VI klasie Pomoc w prowadzeniu warsztatów Lego Mindstroms w ramach konferencji W drodze do cyfrowej szkoły Stworzenie i praca nad stroną internetową klasy VIA

3

4 WYGLĄDOPIS Na zajęciach kółka informatycznego był realizowany miniprojekt: Jak założyć własną stronę internetową. Patryk Samelak przygotował instrukcję dzięki której uczestnicy zajęć mogli się dowiedzieć jak dodać gotowe elementy czyli tekst, zdjęcia, nagłówki ale także liczniki do których potrzebny jest kod HTML.

5 Przestrzegamy zasad programu 3-2-1 INTERNET Nie podajemy w Internecie swoich danych osobowych. Nie umieszczamy w sieci swoich zdjęć i filmów. Nie spotykamy się z osobami poznanymi przez Internet. Chronimy własność intelektualną swoją i innych. Wystrzegamy się cyberprzemocy i uzależnienia od komputera i Internetu. Uczymy się z technologią informacyjno – komunikacyjną (TIK) Wykorzystujemy TIK do nauki wszystkich przedmiotów. Korzystamy z tablic interaktywnych i programów edukacyjnych. Zawsze sprawdzamy wiarygodność informacji znalezionych w sieci. Przestrzegamy regulaminy: pracowni informatycznej, biblioteki i świetlicy (sal gdzie znajdują się komputery). Pomagamy starszym osobom w korzystaniu z Internetu. Wspólnie z rodzicami zaglądamy często na stronę internetową naszej szkoły i klasy. Korzystamy z rodzicami z dostępu do dziennika elektronicznego.

6 Patryk Samelak http://blogiceo.nq.pl/papryka/ Jagoda Pacocha http://blogiceo.nq.pl/jaggy/ Jakub Berliński http://blogiceo.nq.pl/dzienjakcodzien/ Klaudia Plucińska i Jakub Matczak http://blogiceo.nq.pl/klaudiaikuba/

7 WYGLĄDOPIS Na Jagody blogu znajdziemy prace które wykonała w czasie lekcji czyli różnego rodzaju prezentacje. Opisuje co zrobiła w projekcie Szkoła Zarządzająca Wiedzą i inne ciekawe rzeczy.

8 WYGLĄDOPIS Na Patryka blogu przeczytacie jak w klasie 6A używa się TIK na co dzień i w czasie lekcji. Opisuje co uczniowie zrobili na kółku informatycznym i co dzieje się ze stroną klasową.

9 WYGLĄDOPIS Klaudia i Kuba piszą co robią na języku angielskim i jak używają TIK. Każdą lekcje podsumowują czy im się podobała lub na odwrót. Znajdziecie tam sondy i przyciski społecznościowe.

10 Na godzinach wychowawczych realizowaliśmy projekt Przygotowanie do sprawdzianu dla klas szóstych. Na początku wykonaliśmy na komputerze w grupach gry dydaktyczne z matematyki. Później cała klasa powtarzała materiał z wykorzystaniem wykonanych wcześniej gier.

11 Budowanie i programowanie robotów z klocków LEGO MINDSTROMS Prowadzenie blogów programu SZKOŁA Z KLASĄ 2.0 Przygotowanie gier edukacyjnych potrzebnych do realizacja projektu edukacyjnego Przygotowanie do sprawdzianu po szóstej klasie Uaktualnianie strony internetowej klasy VIA Realizacja mini projektu uczniowski Jak założyć własną stronę internetową?

12 WYGLĄDOPIS Na naszej stronie klasowej publikujemy różne ciekawostki, zdjęcia i filmiki. Znajdziecie tam naszego bloga. Dowiecie się kto: -kiedy ma urodziny, -jaki znak zodiaku i inne ciekawe elementy.

13 W ramach konferencji "W drodze do cyfrowej szkoły" w dniu 3.03.2012 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty programowania robotów zbudowanych z klocków LEGO. Uczniowie klasy VIA pomagali prowadzić te zajęcia. Zajęcia odbywały się w trzech grupach (klasy czwarte, piąte i szóste). Uczestnicy warsztatów wykorzystali gotowe roboty zbudowane na zajęciach kółka informatycznego i zaprogramowali je w celu pokonania z góry wyznaczonej trasy i wykonania odpowiednich zadań. LEGO Mindstorms NXT w wersji 2.0 to najnowszy zestaw do składania i programowania robotów w zupełnie nowej technologii. Lego Mindstorms NXT 2.0 łączy w sobie nieograniczoną wszechstronność systemu LEGO z inteligentnym mikrokomputerem i intuicyjnym oprogramowaniem. Nowy zestaw narzędzi 2.0 oferuje wszystko co potrzebne do tworzenia swojego pierwszego robota.

14 18 kwietnia w klasie przeprowadzono ankiety na temat TIK 'u. W pierwszych czterech uczniowie mieli zaznaczyć kilka odpowiedzi, które uważali za stosowne a w następnych ZA lub PRZECIW.


Pobierz ppt "Aktywny udział w zajęciach, w których była wykorzystana TIK Opracowanie projektu kodeksu 2.0 Prowadzenie blogów 2.0 Realizacja mini projektu uczniowski."

Podobne prezentacje


Reklamy Google