Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Brodach

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Brodach"— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Brodach
DEBATA SZKOLNA

2 „Szkoła z klasą 2.0” ma na celu wypracowanie zasad korzystania z nowoczesnych technologii informacyjno -komunikacyjnych (TIK) w edukacji.

3 PROPOZYCJE DO KODEKSU 2.0

4 GRUPA 1 – opiekun p. Mickiewicz
Nie kopiujemy cudzych prac. Wykorzystujemy TIK do usprawnienia uczenia się, nie tylko do rozrywki. Wdrażamy dziennik elektroniczny do szkoły. Nie ufamy obcym w sieci. Nie pobieramy żadnych programów z sieci, bez zgody opiekuna. 1 uczeń – 1 komputer. Każdy uczeń ma dostęp w każdej chwili do Internetu.

5 Grupa 2 – opiekun p. Szafrańska
Rozrywka na szkolnych komputerach powinna trwać nie więcej niż 20 minut w czasie wolnej godziny lekcyjnej. W pierwszej kolejności dostęp do komputerów w szkole powinni mieć  uczniowie, którzy nie mają ich w domu  lub nie posiadają Internetu. Nie powinniśmy wchodzić na strony z przejawami rasizmu, ale powinniśmy zgłaszać to do administracji. Zakładać w szkołach blokady na strony niedozwolone dla dzieci. Uczniom nieobecnym w szkole wysyłać zadania przez .

6 Grupa 3 – opiekun p. Nowak Korzystając z Internetu należy przestrzegać praw autorskich (zawsze podawać źródło informacji). Utworzyć dziennik elektroniczny. Utworzyć w gimnazjum salę komputerową z większą liczbą komputerów. Częściej wykorzystywać na lekcjach tablicę interaktywną. Usprawnić komunikację między nauczycielami i uczniami (zamieścić na stronie adresy owe uczniów i nauczycieli). Nauczyciele powinni zamieszczać na stronie materiały, które wykorzystują na lekcjach (prezentacje, zestawy zadań, karty pracy, adresy stron internetowych itp.). Edu – dziennik. Korepetycje on – line. Łącze Wi – Fi w szkole.

7 Grupa 4 – opiekun p. Jurek Korzystamy z własnego sprzętu elektronicznego – laptopa, notebooka na zajęciach w celu wyszukiwania informacji podczas lekcji, korzystania ze słownika on – line a także robienia notatek w formie elektronicznej. Zakładamy prywatne konta na szkolnych komputerach aby każdy mógł indywidualnie korzystać z zasobów szkolnych podczas przerw czy wolnych godzin. Korzystamy z tablicy multimedialnej podczas różnych lekcji w celu uatrakcyjnienia zajęć. Wykorzystujemy szkolny radiowęzeł do informowania uczniów o bieżących sprawach szkoły, np. przeprowadzanych konkursach i ich wynikach lub przypominania o ważnych datach, także oddawania prac pisemnych czy projektowych.

8 Grupa 5 – opiekun p. Dębiec
Pisząc prace z pomocą Internetu podajemy źródła. Uczniowie powinni mieć dostęp do Internetu i komputerów. Niektóre strony powinny być zablokowane, aby uniemożliwić plagiat. Na stronie internetowej szkoły powinien być dostępny komunikator przez który można łatwo i szybko, np. zapytać o lekcje. Komunikacja uczniów z nauczycielem powinna być łatwiejsza i bardziej dostępna. Na stronie internetowej powinny znajdować się e nauczycieli. Zakres wiadomości obowiązujących na lekcjach lub zaległych sprawdzianach powinien być udostępniony. Powinien zostać założony e-dziennik na którym ciekawi rodzice mogliby zobaczyć oceny swoich dzieci. Nie podawaj danych osobowych w Internecie Na portalach społecznościowych i czatach możesz zaprzyjaźnić się z innymi ludźmi. Nie wyzywaj ich. Dla własnego bezpieczeństwa nie wchodź na strony niestosowne do twojego wieku. Pomagajmy korzystać z komputera członkom swojej rodziny. Pomoże im to w: odnajdywaniu starych korzeni, płaceniu rachunków, robieniu zakupów internetowych, zdobywaniu wiedzy o świecie.

9 Grupa 6 – opiekun p. Sykała
Korzystamy z testów on - line z dobrych stron edukacyjnych podanych przez nauczyciela. W sieci nikogo nie obrażamy. Nie kopiują cudzych tekstów z Internetu (zawsze zapisujemy źródło tekstu). Nauczyciele mają adresy owe przeznaczone do kontaktu z uczniami i rodzicami. Uczniowie korzystają ze szkolnych komputerów w czasie przerw, podczas „okienek” tylko za zgodą nauczycieli. Nie podajemy nikomu haseł dostępu. Pomagamy rodzicom przy obsłudze komputera.

10 Grupa 7 – opiekun p. Żmijowski
Dostęp do bezprzewodowego internetu w szkole. Możliwość korzystania z komputerów na lekcji. Korzystanie z elektronicznych książek zamiast tradycyjnych. „Czytanie książek zastąpić słuchaniem", czyli wprowadzić audiobooki.

11 Grupa 8 – opiekun p. Kochanowski
Jeśli odnajdziemy błędy na stronach www, należy zgłaszać je administratorowi strony. Nie korzystamy ze stron, na których umieszczone są materiały z przejawami rasizmu, nietolerancji i zgłaszamy je nauczycielowi oraz administratorowi. Korzystając z dostępnych w sieci materiałów podajemy źródło i autora materiału. Komunikację pomiędzy nauczycielami, rodzicami i uczniami możemy usprawnić korzystając z poczty elektronicznej. Nie używamy telefonów komórkowych w komunikacji uczeń – nauczyciel. Strona www szkoły powinna być częściej aktualizowana i bogatsza w materiały dla uczniów.

12 Zadanie TIK Każdy nauczyciel realizuje inne zadanie TIK, dostosowuje je do uczniów, z którymi pracuje nad kodeksem, specyfiki przedmiotu, którego uczy.  Ma ono służyć praktycznemu przetestowaniu i zastosowaniu jednej z zasad Kodeksu 2.0.  Ważne jest także to, aby zadanie TIK dotyczyło zagadnienia z kodeksu, które uczniom sprawia najwięcej trudności lub nie jest do końca jasne.  


Pobierz ppt "Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Brodach"

Podobne prezentacje


Reklamy Google