Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Powiedz STOP cyberprzemocy !

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Powiedz STOP cyberprzemocy !"— Zapis prezentacji:

1 Powiedz STOP cyberprzemocy !
Zadanie konkursowe nr 10 Powiedz STOP cyberprzemocy ! Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Żaganiu

2 Podstawowe formy cyberprzemocy
Nękanie, Straszenie, Szantażowanie z użyciem sieci, Publikowanie lub rozsyłanie ośmieszających, kompromitujących informacji, zdjęć, filmów z użyciem sieci, Podszywanie się w sieci pod kogoś wbrew jego woli.

3 Czym jest cyberprzemoc?
Przemoc z użyciem technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Technologie te to głównie Internet i telefony komórkowe.

4 W cyberprzemocy wykorzystywane są:
Poczta elektroniczna, Czaty, Komunikatory, Strony internetowe, Blogi, Serwisy społecznościowe, Grupy dyskusyjne, Serwisy sms i mms.

5 Skala problemu Przemocy werbalnej w sieci doświadczyło – 52% dzieci
Filmy i zdjęcia robione wbrew woli dziecka – 57% Upublicznianie kompromitujących materiałów z udziałem dziecka – 14% Podszywanie się w sieci pod dziecko – 19%

6 Zagrożenia internetowe
Kontakt z niebezpiecznymi treściami Kontakt z niebezpiecznymi osobami Przemoc rówieśnicza (cyberprzemoc) Uzależnienie od Internetu

7 Zapobieganie cyberprzemocy w naszej szkole

8 1. Zabezpieczenia komputerów
Wszystkie komputery w pracowni szkolnej są zabezpieczone programem Beniamin, kontrolującym zawartość stron WWW i komunikatorów internetowych. Beniamin blokuje dostęp do określonych stron WWW na podstawie zestawu słów kluczowych, umożliwia też prowadzenie i ręczne modyfikowanie białej i czarnej listy stron WWW.

9

10 2. Zakaz noszenia włączonych telefonów komórkowych
Dyrektor szkoły wydał zarządzenie wnoszenia na lekcje włączonych telefonów komórkowych. Na przerwach zabrania się nagrywania filmów telefonem.

11 3. Prezentacje na temat cyberprzemocy
W grudniu 2012 r. w naszej szkole odbyła się prezentacja pod tytułem „Bądź bezpieczny w sieci”, zorganizowana przez VISION - POLSKA przy współpracy z FUNDACJĄ DZIECI NICZYJE .

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32 4. Lekcje poświęcone cyberprzemocy
Każda klasa naszej szkoły odbyła lekcje, na których nauczyciel informatyki zrealizował temat „Stop cyberprzemocy!”. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi formami cyberprzemocy, jakie istnieją zagrożenia internetowe oraz jak im zapobiegać.

33

34

35

36

37

38

39

40 Podsumowanie Uczniowie naszej szkoły zostali wyposażeni w wiedzę o cyberprzemocy. Wiedzą, czym ona jest i jakie może wyrządzić szkody drugiemu człowiekowi. W programie profilaktyczno – wychowawczym naszej szkoły temat cyberprzemocy będzie zawsze obecny ze względu na powszechny dostęp do Internetu, telefonów komórkowych czyli technologii informacyjnych i komunikacyjnych.


Pobierz ppt "Powiedz STOP cyberprzemocy !"

Podobne prezentacje


Reklamy Google