Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Samotni, bo oddaleni od Boga. Dlaczego, gdy oddalamy się od Boga jesteśmy samotni? Rdz 1,27 -Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Samotni, bo oddaleni od Boga. Dlaczego, gdy oddalamy się od Boga jesteśmy samotni? Rdz 1,27 -Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży."— Zapis prezentacji:

1 Samotni, bo oddaleni od Boga

2 Dlaczego, gdy oddalamy się od Boga jesteśmy samotni? Rdz 1,27 -Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę. J 15,5 -Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić.

3 Co sprawia, że oddalamy się od Boga? GRZECH

4 Jakie są konsekwencje grzechu? Zniewala Człowieka Niszczy relacje z drugim człowiekiem! Zadaje ból Panu Bogu!

5 Jakie jest wyjście z grzechu? To On czeka na ciebie w:

6 Notatka do zeszytu: Co oddala nas od Boga: - nałogi - złe używanie telewizji i komputera - nieuczciwość - brak modlitwy w naszym życiu - niechodzenie na niedzielną Eucharystię Co przybliża nas do Boga: - rozwijanie życia duchowego( modlitwa) - sakrament pokuty i pojednania - sakrament Eucharystii - dobre wywiązywanie się ze swoich obowiązków - życie według dziesięciu przykazań Bożych

7 Praca domowa: 1. Korzystając z Katechizmu Kościoła Katolickiego napisz definicje grzechu. 2. Podaj i wyjaśnij trzy metody (drogi), które pomagają nam w walce z grzechem. 3. Z Pisma Świętego wyszukaj i wpisz do zeszytu trzy fragmenty mówiące nam o konsekwencjach grzechu.


Pobierz ppt "Samotni, bo oddaleni od Boga. Dlaczego, gdy oddalamy się od Boga jesteśmy samotni? Rdz 1,27 -Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży."

Podobne prezentacje


Reklamy Google