Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Powołani do….

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Powołani do…."— Zapis prezentacji:

1 Powołani do…

2 Do czego powołany jest człowiek?

3 Kiedy czuje się szczęśliwy. Co to znaczy, że ktoś jest szczęśliwy
Kiedy czuje się szczęśliwy? Co to znaczy, że ktoś jest szczęśliwy? Co to jest szczęście?

4 A zasadziwszy ogród w Edenie na wschodzie, Pan Bóg umieścił tam człowieka, którego ulepił. Na rozkaz Pana Boga wyrosły z gleby wszelkie drzewa miłe z wyglądu i smaczny owoc rodzące. Pan Bóg wziął zatem człowieka i umieścił go w ogrodzie Eden, aby uprawiał go i doglądał (Rdz 2,8-9.15)

5 Jak szczęście nazywane jest w Piśmie Świętym?
Przyjście Królestwa Bożego (Mt 4, 17) Oglądanie Boga (Mt 5, 8) Wejście do radości Pana (Mt 25, 21.23) Wejście do odpoczynku Boga (Hbr 4, 7-11)

6 Pierwszym i podstawowym powołaniem człowieka jest powołanie do szczęścia. Szczęście jest celem ostatecznym człowieka stworzonego na obraz Boży. Człowiek jest naprawdę szczęśliwy jeśli uświadamia sobie, że Bogu zależy, aby nasze szczęście trwało wiecznie.

7 Praca domowa Opisz w kilku w kilku zdaniach (ok.10) jedną z szczęśliwych chwil z twojego życia, w której czułeś obecność Boga. Wyszukaj w Internecie prezentację multimedialną, której głównym motywem jest szczęście Odszukaj i wypisz z Pisma Świętego (Księga Psalmów, Mądrości, Ewangelie) zdania, w których pojawia się słowo „szczęście”, „szczęśliwy”, „błogosławiony”

8 „Powołani do szczęścia” Prezentacja dla klasy II gimnazjum Autor Witold Bednarz


Pobierz ppt "Powołani do…."

Podobne prezentacje


Reklamy Google