Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

dr inż. Michał Bujacz opiekun EiT

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "dr inż. Michał Bujacz opiekun EiT"— Zapis prezentacji:

1 dr inż. Michał Bujacz opiekun EiT
Godziny przyjęć: środy 10:00-11:00 czwartki 10:00-11:00 Instytut Elektroniki Lodex a.k.a „Tramwaj” (B9) pok. 207

2 Obowiązki opiekuna roku:
Przeprowadzenie szkolenia BHP Podział grup dziekańskich Wybór starostów Pomoc w kontakcie z: wykładowcami (poprawy, terminy) administracją (podania, stypendia) dziekanem (skreślenia, urlopy, wyjazdy)

3 Szkolenie BHP i pierwsza pomoc
I termin - czwartek 17:00-18:00, Aula E1 (zaraz po wykładzie z Metodyki Studiowania i Autoprezentacji) II termin – czwartek Indywidualnie na godzinach przyjęć (środa i czwartek, 10:00-11:00) Obowiązkowe do końca października!

4 Częste problemy/pytania
Czy mogę przenieść się do innej grupy? Kiedy pisać podanie do dziekana? Kiedy i ile będę musiał płacić za braki? Wykładowca nie odpisuje na / nie ma go na godzinach przyjęć, co robić?

5 Podział grup Grupy dziekańskie mają obecnie po 30 osób, mogą mieć do 32. Obecnie jesteście podzieleni wedle szkół. Grupy laboratoryjne/ćwiczeniowe mają mieć po osób. Tu dzielicie się sami lub alfabetycznie. Przenieść się do innej grupy możecie tylko jeżeli jest w niej miejsce. Przenoszę wedle kolejności zgłoszeń. Za zgodą prowadzącego możecie chodzić na pojedyncze zajęcia z inną grupą bez formalnego przenoszenia się

6 Kiedy pisać podanie do dziekana?
Braki powyżej ~15 punktów (rejestracja warunkowa lub powtarzanie roku) Przeniesienia/skreślenia Wszelkie sprawy finansowe (umorzenie/odroczenie/podział na raty) Nie trzeba pisać podań przy automatycznej rejestracji warunkowej (brak poniżej ~15 punktów)

7 Kiedy i ile będę musiał płacić za braki lub powtarzanie?
Płacić za braki trzeba dopiero gdy „ciągną się” dłużej niż 1 semestr Wyjątek stanowią laboratoria – za powtarzanie tych trzeba zawsze zapłacić Jeżeli zaliczy się przedmiot w ciągu jednego semestru nie trzeba płacić za brak (czyli na koniec 1 roku, płaci się tylko za braki z 1 semestru) 55zł za punkt, 500zł za semestr dyplomowy

8 Procedury administracyjne
Od tego roku obowiązują prawne procedury administracyjne w dziekanacie Wiele formalnych procedur ma obowiązkowe 7-14 dni na wgląd do dokumentów i ewentualne odwołania Niemożliwe załatwienie wielu spraw „od ręki” (np. skreślenie z listy i przeniesienie na inny kierunek lub ponowna rekrutacja)

9 Kontakt z wykładowcą Na/przed/po zajęciach Godziny przyjęć (2 różne dni) Telefon do pokoju Telefon do sekretariatu jednostki

10 Krótkie rady od opiekuna
Pracujcie systematycznie Przychodźcie przygotowani na laboratoria Korzystajcie z godzin przyjęć wykładowców Nie ściągajcie! Pytajcie o stypendia i konkursy Dzielcie się informacjami Poznajcie kolegów ze starszych lat Szukajcie promotorów i bloków obieralnych Zapiszcie się do AZSu i kółek studenckich Nie poddawajcie się!

11 dr inż. Michał Bujacz opiekun EiT
Godziny przyjęć: środy 10:00-11:00 czwartki 10:00-11:00 Instytut Elektroniki Lodex a.k.a „Tramwaj” (B9) pok. 207


Pobierz ppt "dr inż. Michał Bujacz opiekun EiT"

Podobne prezentacje


Reklamy Google