Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dzień ucznia w Polsce i w Wielkiej Brytanii.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dzień ucznia w Polsce i w Wielkiej Brytanii."— Zapis prezentacji:

1 Dzień ucznia w Polsce i w Wielkiej Brytanii.

2 Śniadanie W Polsce śniadanie składa się z różnych potraw, od lekkich do bardziej sycących i skomplikowanych. Pora śniadaniowa uzależniona jest od tego o której godzinie dzieci rozpoczynają szkołę. Najczęściej jest to czas pomiędzy 7 a 8 rano.

3 Typowo poranną potrawą są: kanapki z szynką, serem, pomidorem, kiszonym ogórkiem i innymi dodatkami lub zupa mleczna albo płatki z mlekiem bądź jajecznica z grzankami

4 Polacy piją do śniadania ciepłe napoje: herbatę, kakao lub kawę.

5 Uczniowie zabierają do szkoły tzw
Uczniowie zabierają do szkoły tzw. drugie śniadanie, które nie ma swojego odpowiednika w innych kulturach i jest często mylone z lunchem. Drugie śniadanie jest to lekki posiłek składający się z kanapek lub przekąsek takich jak jogurt czy twarożek. Dodatkiem do drugiego śniadania mogą być również owoce. Dzieci w Polsce spożywają drugie śniadanie najczęściej około godziny 10.

6 Breakfast Tradycyjne śniadanie angielskie Full English breakfast jest to posiłek serwowany na ciepło, składający się z co najmniej kilku składników smażonych na głębokim tłuszczu lub pieczonych w piekarniku np.: jajka, bekon, parówki wieprzowe, pomidory, grzyby i fasolka w sosie pomidorowym.

7 W dzisiejszych czasach większość Anglików nie jada jednak takiego śniadania, gdyż jego przygotowanie zajmuje zbyt wiele czasu. Tradycyjne angielskie śniadanie można spotkać w restauracjach i hotelach gdzie nadal jest ono serwowane jako bardzo sycący posiłek. Pora śniadaniowa w Wielkiej Brytanii przypada pomiędzy 7 a 9 rano.

8 Zamiast tradycyjnego śniadania angielskiego podawane są również tosty z masłem i dżemem, płatki zbożowe z mlekiem lub owsianka. Anglicy piją do śniadania kawę, sok owocowy, lub herbatę z mlekiem.

9 Dzieci w Wielkiej Brytanii zabierają do szkoły tzw
Dzieci w Wielkiej Brytanii zabierają do szkoły tzw. packed lunch czyli odpowiednik naszego drugiego śniadania, które zazwyczaj składa się z kanapki, paczki chipsów, owoców i napoju.

10 Źródła : Podręcznik do nauki języka angielskiego Sky High Wikipedia Free Online Encyclopedia/ Wikipedia Wolna Encyklopedia Project Britain British life and culture - Fotografie zaczerpnięte z portali internetowych


Pobierz ppt "Dzień ucznia w Polsce i w Wielkiej Brytanii."

Podobne prezentacje


Reklamy Google