Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Proces zjednoczenia się osób, grup, instytucji, państw. Tworzenie z nich jednego, jednolitego organizmu, który później wspólnie współpracuje. Integrowanie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Proces zjednoczenia się osób, grup, instytucji, państw. Tworzenie z nich jednego, jednolitego organizmu, który później wspólnie współpracuje. Integrowanie."— Zapis prezentacji:

1 Proces zjednoczenia się osób, grup, instytucji, państw. Tworzenie z nich jednego, jednolitego organizmu, który później wspólnie współpracuje. Integrowanie się to szereg działań zmierzających do uściślenia pozytywnych relacji między osobami. Proces zjednoczenia się osób, grup, instytucji, państw. Tworzenie z nich jednego, jednolitego organizmu, który później wspólnie współpracuje. Integrowanie się to szereg działań zmierzających do uściślenia pozytywnych relacji między osobami.

2 Jest to wzajemna motywacja osób uwzględniająca pracę w grupach; kreowanie stosunków opartych na wzajemnej pomocy i wsparciu, przyjaźni i koleżeństwie, odpowiedzialności, obowiązkowości itp.. Jest to wzajemna motywacja osób uwzględniająca pracę w grupach; kreowanie stosunków opartych na wzajemnej pomocy i wsparciu, przyjaźni i koleżeństwie, odpowiedzialności, obowiązkowości itp..

3 Metody integracyjne mają ułatwić kontakt między osobami. Ich celem jest zintegrowanie, zespolenie grupy, zbudowanie w niej jedności; odprężają i relaksują, wprowadzają dobry nastrój i życzliwą atmosferę, zapewniają poczucie bezpieczeństwa i tożsamości z grupą, uczą efektywnej komunikacji, pomagają uporządkować problemy, uczą twórczego myślenia i współpracy, dostarczają świetnej zabawy. Są pomocne przy przełamaniu onieśmielenia i budowaniu wzajemnego zaufania, przy wzajemnym poznawaniu się uczestników grupy. Sprzyjają doskonaleniu komunikacji oraz rozwijaniu empatii i zrozumienia. Pomagają w przekształceniu luźnego zbioru jednostek we wspólnotę osób, które się znają i choćby w minimalnym stopniu nawiązały więzy. A więzi są podstawą wspólnej pracy i współdziałania. Metodami integracyjnymi mogą być spotkania z ludźmi, dyskutowanie z nimi na dany temat itp..

4


Pobierz ppt "Proces zjednoczenia się osób, grup, instytucji, państw. Tworzenie z nich jednego, jednolitego organizmu, który później wspólnie współpracuje. Integrowanie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google