Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Legnica- oficjalny portal miasta

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Legnica- oficjalny portal miasta"— Zapis prezentacji:

1 Legnica- oficjalny portal miasta
Strona internetowa otwiera się szybko, łatwa w znalezieniu. Strona czytelna i zrozumiała dla odbiorcy. Właściciel: Urząd Miasta Legnica Wykonawca: CONCEPT Intermedia

2 Prezentowane mapy są wyraźne, zrozumiałe
Prezentowane mapy są wyraźne, zrozumiałe. Czas przeładowania wynosi średnio 5 sekund. Poniższe mapy to mapa topograficzna i mapa ewidencyjna.

3 Aktualność danych Powierzchnia Legnicy 56,3 km2 (powierzchnia ogólna miasta na dzień r.) Liczba mieszkańców Legnicy 98,349 osób ( stan na r.) Ostatnia aktualizacja dostępnych map miała miejsce w 2008r.

4 Minimalna skala mapy topograficznej dla uszczegółowienia obrazu wynosi 1: 2537, przy powiększeniu do skali 1: 1268 nie ma aktualnych danych.

5 Przydatność portalu dla mieszkańców
Portal jest przydatny mieszkańcom, ponieważ znajdują się tam wszystkie istotne informacje dotyczące miasta Legnicy, tj.: historia miasta zabytki kultura sport aktualne ogłoszenia plan miasta przetargi oferty pracy oferty inwestycyjne zamówienia publiczne

6 BIP „wędrówka po urzędzie” nabór do szkół oraz przedszkoli Fundusze Unijne kalendarz imprez oraz wiele, wiele innych istotnych informacji... Możliwość wprowadzenia nowych informacji ma Urząd Miasta Legnica. Mieszkańcy również mogą ingerować w wygląd portalu poprzez kontakt z redakcją portalu, który wcale nie jest taki skomplikowany.

7 Dublowanie się informacji
Zdjęcia satelitarne dublowane są z Google Maps. Informacje dotyczące miasta pojawiają się również na innych portalach miejskich Legnicy oraz tablicach ogłoszeniowych np. informacje dotyczące ofert pracy.

8 Tereny inwestycyjne Legnica jest doskonale położona w centrum Dolnego Śląska, w miejscu gdzie krzyżują się ważne szlaki komunikacyjne – autostrada A4 wiodąca z zachodu Europy na Ukrainę oraz droga krajowa nr 3 (planowana droga szybkiego ruchu S3) z południa kontynentu nad Bałtyk i do Skandynawii. Miasto, w linii prostej, leży 75 km od Wrocławia,170 km od Drezna i Pragi,200 km od Berlina. Dużą rolę w gospodarczym i kulturalnym w jego rozwoju odgrywa bliskość granicy z Niemcami - 90 km i Czechami - 70 km. W 1997 utworzono Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, w której działa obecnie (2008 r.) 15 firm, reprezentujących międzynarodowy kapitał i zatrudniających 3,5 tys. osób.

9 Plany zagospodarowania terenu
Portal miasta Legnica posiada aktualny System Informacji Przestrzennej (SIP), wspomagający gospodarowanie miastem. Mapy, które można dowolnie przeglądać to m.in.: ewidencyjna mapa numeryczna Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego (dokument przygotowany w postaci graficznej i tekstowej) fotomapa wykonana w latach 1996, 2004 i 2008 Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego mapy tematyczne (dotyczące funkcji użytkowej budynków, mapa wysokości budynków, mapa działek wg grup rejestrowych, mapa użytków gruntowych oraz mapa konturów klasyfikacyjnych wg rodzaju)

10 W planach miejscowych, znajdziemy:
przeznaczenie terenu (funkcje terenu), zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego, zasady ochrony środowiska i dziedzictwa kulturowego, zasady kształtowania przestrzeni publicznych, kształtowanie zabudowy oraz zagospodarowanie terenu, zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości, zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacyjnych i infrastruktury technicznej, sposoby i terminy tymczasowego zagospodarowania i użytkowania terenu, stawki procentowe renty planistycznej.


Pobierz ppt "Legnica- oficjalny portal miasta"

Podobne prezentacje


Reklamy Google