Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wpisz swoje imię oraz nazwisko

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wpisz swoje imię oraz nazwisko"— Zapis prezentacji:

1 Wpisz swoje imię oraz nazwisko
LONDYN Wpisz swoje imię oraz nazwisko

2 Spis Treści Ogólne informacje Historia Najciekawsze miejsca Gospodarka
Podsumowanie

3 Ogólne Informacje Londyn to stolica Anglii oraz całych Wysp Brytyjskich. Jest trzecim największym miastem Europy . Posiada około 7 mln i 800 tysięcy mieszkańców. Powierzchnia to km2 .

4 Historia Pierwsze ślady odnotowano roku n.e. W 313 roku założono tutaj biskupstwo , a na początku VII wieku stolicę królestwa Essexu. Już w XI wieku Londyn zaczął pełnić funkcję prawdziwej stolicy kraju. W XII wieku rozpoczął się dynamiczny rozwój tego miasta. Stolica Anglii została przeniesiona z Winchesteru do Londynu .W 1666 roku wybuch wielki pożar , przy czym została stracona większa część miasta . 13 tysięcy domów mieszkalnych oraz około 90 kościołów spaliło się w ciągu kilku dni. W czasie odbudowy , zaczęto wprowadzać i ustanawiać nowe prawa by coś podobnego lub inne nie przyjemne dla miasta sprawy nie miały zajścia. W XVIII wieku , zburzono średniowieczne mury przez co miasto się rozrosło. W około 1700 roku Londyn liczył już ponad 700 tysięcy mieszkańców dzięki czemu stał się największym miastem Europy. W XIX wieku zanotowano , aż 7-krotny wzrost liczby ludności .W roku w Londyn gościł Wystawę Przemysłu Wszystkich Narodów. Parę lat później w tym ogromnym mieście nastąpiło otwarcie pierwszej na świecie linii kolei podziemnej. W tej że Ceremonii uczestniczyła sama królowa Wiktoria. Już w 1908 roku odbyły się jedne z pierwszych nowożytnych Letnie Igrzyska Olimpijskie . Podczas II wojny światowej miasto było bombardowane , przez co zostało w części znów zniszczone. Po II wojnie wprowadzono nowe prawa , zasady , oczyszczono wody Tamizy oraz podjęto wysiłki zmierzające do usunięcia smogu londyńskiego .

5 Najciekawsze miejsca Tower of London – budynek pełniący funkcję obronne jak i pałacowe. Założona w 1078 roku przez Wilhelma Zdobywcę. Big Ben – zwana również wieżą zegarową . Wieża z ogromnym zegarem , który ma średnicę 7 metrów. Tower Bridge – przecina Tamizę , stał się symbolem Londynu. Jest to ogromny most . Pałac Buckingham – od 1837 oficjalna siedziba monarchów. Jest to również pałac królewski. Jeden z symboli całej Wielkiej Brytanii. London Eye – największy diabelski młyn o wysokości 135 metrów , widziany z odległości 40 kilometrów.

6 Gospodarka Londyn to wielki ośrodek handlowy całej Europy. Znajduje się tam wiele banków , domów maklerskich , firm doradczych oraz ponad 100 filii banków zagranicznych . Jest również największym na świecie rynkiem usług ubezpieczeniowych w tym siedzibą korporacji Lloyd’s of London. Największy ośrodek przemysłowy Wielkiej Brytanii . Znajduje się tam wiele firm , które są ważnymi producentami na rynku światowym.

7 Podsumowanie Londyn to stolica Anglii . Znajduje się tam wiele zabytków i atrakcji czekających na turystów . Jest to jedno z głównych miast Europy , które można zwiedzać i podziwiać .


Pobierz ppt "Wpisz swoje imię oraz nazwisko"

Podobne prezentacje


Reklamy Google