Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wyjazd edukacyjny do Krakowa w ramach projektu,,AKCJA- INFORMACJA- 04.12.2013 r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wyjazd edukacyjny do Krakowa w ramach projektu,,AKCJA- INFORMACJA- 04.12.2013 r."— Zapis prezentacji:

1 Wyjazd edukacyjny do Krakowa w ramach projektu,,AKCJA- INFORMACJA- 04.12.2013 r.

2 Zbiórka przy szkole. Pogoda jak na zamówienie.

3 W drodze do stolicy Małopolski.

4 Pobyt w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa (Pałac Krzysztofory). Udział w warsztatach pisarskich,,Z pergaminem i piórem – w kancelarii pisarza miejskiego.

5 Podczas wykładu na temat materiałów pisarskich wykorzystywanych w średniowieczu.

6 Na zajęciach poznaliśmy warsztat pracy średniowiecznego pisarza na przykładzie urzędnika kancelarii miejskiej (metody przygotowania pergaminu i atramentu, przycinanie piór, wykonanie pieczęci oraz sam proces wygotowania dokumentu).

7 Poznaliśmy też tajniki pracy średniowiecznych mnichów-kopistów, dowiedzieliśmy się, czym jest Kodeks Baltazara Behema i mogliśmy zobaczyć faksymile tego dzieła.

8 Ponadto przygotowaliśmy – metodami zbliżonymi do pracy średniowiecznego skryby, za pomocą gęsiego pióra – własny dokument.

9 Praca wre. Pełne skupienie.

10

11

12

13

14 Po wysiłku umysłowym czas na pożywny posiłek.

15

16 Kolejnym punktem naszego programu było najnowocześniejsze muzeum w Polsce- Podziemia Rynku Głównego i Sukiennic. Podziemna ekspozycja ukazuje rolę Krakowa w średniowiecznej Europie, z jego ponad 800-letnią tradycją handlu i rzemiosła. Zgromadzono tutaj ok. 700 najciekawszych przedmiotów codziennego użytku, wybranych spośród kilku tysięcy znalezionych podczas badań pod Rynkiem. Dla ponad 500 eksponatów stworzono ich animowane odwzorowania w technologii 3D. Przy tworzeniu ekspozycji wykorzystano nowoczesne techniki multimedialne, służące do prezentacji obrazów, filmów fabularyzowanych, dźwięków i animacji, które tworzą iluzję tętniącego życiem średniowiecznego Krakowa. Jest to niewątpliwie największe podziemne muzeum na świecie - ponad 4 tys. metrów kwadratowych.

17 W muzeum.

18

19

20

21

22

23

24 Wykorzystując średniowieczne przyrządy, mierzyliśmy się i ważyliśmy.

25 Pomiarów ciąg dalszy.

26

27

28 Jedną z licznych atrakcji muzeum jest szklana fontanna, łącząca podziemia z powierzchnią Rynku. Jej przeszklone dno umożliwia oglądanie z podziemi Kościoła Mariackiego.

29 Koniec


Pobierz ppt "Wyjazd edukacyjny do Krakowa w ramach projektu,,AKCJA- INFORMACJA- 04.12.2013 r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google