Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DZIEŃ BABCI I DZIADKA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DZIEŃ BABCI I DZIADKA."— Zapis prezentacji:

1 DZIEŃ BABCI I DZIADKA

2 Czy wszystko wiemy o święcie babci?????
Dzień Babci – święto obchodzone 21 stycznia dla uhonorowania babć; W ten dzień wnuki składają życzenia swoim babciom. Później powstało również święto dziadka. W przedszkolach, świetlicach i instytucjach opiekuńczo-wychowawczych organizowane są spotkania, pokazy artystyczne dzieci i poczęstunek.

3 Czy wszystko wiemy o święcie dziadka?????
Dzień Dziadka – rodzinne, święto, obchodzone 22 stycznia. W ten dzień wnuki składają życzenia swoim dziadkom, a w przedszkolach, świetlicach i instytucjach opiekuńczo-wychowawczych organizowane są spotkania, pokazy artystyczne dzieci i poczęstunek.

4 Wierszyki o dziadku i babci
Moja Babcia ukochana bardzo pyszne robi dania. Od rosołu aż po ciasta, zawsze smaczne są i basta! A i dziadzio dobrze przędzie, chociaż fajkę pali wszędzie, Zawsze bajki opowiada i do snu nas też układa. I dla babci i dla dziadka, życia ile miodu w plastrach! Niechaj płynie Wam bez dat, niechaj żyją 100 lat, lat!

5 Siadaj Babciu i Dziadziusiu.
Zaraz wam opowiem wszystko. Prawie całą noc nie spałam, bo prezenty wymyślałam. Na kanapie się kręciłam, aż dla Was wymyśliłam: z lodu broszkę i korale i śniegowe cztery szale. Dziesięć czapek w śnieżną kratkę i lodową czekoladkę.  Jak nie będzie Wam smakować, to mnie możecie poczęstować!

6 Życzenia dla kochanych dziadków
W dniu tak uroczystym, w dniu Waszego święta, składam Wam życzenia, o Was zawsze będę pamiętać. By życie Wasze było kwiatami usłane, tak piękne i czyste jak letni poranek.

7

8 Z OKAZJI NADCHODZĄCEGO ŚWIĘTA BABCI I DZIADKA SZKOŁA PODSTAWOWA NR SKŁADA WSZYSTKIM BABCIOM I DZIADKOM GORĄCE ŻYCZENIA: DUŻO ZDROWIA , SZCZĘCIA, POMYŚLNOŚCI I DUŻO RADOŚCI. Opracowane przez Weronikę Antczak klasa 5D


Pobierz ppt "DZIEŃ BABCI I DZIADKA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google