Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Moje ulubione bajki Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Moje ulubione bajki Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."— Zapis prezentacji:

1 Moje ulubione bajki Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2 Moje ulubione bajki Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

3 Czym jest bajka? Bajka to ciekawa opowieść o zmyślonych wydarzeniach lub bohaterach. Bajki często przekazują też nauki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

4 Ludzie już od wieków wymyślali i opowiadali sobie bajki. Obecnie można je zobaczyć w kinie lub w telewizji. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

5 Istnieje bardzo wiele klasycznych, znanych od lat bajek. Jedną z nich jest np. Czerwony Kapturek. Bajka o dziewczynce, która została oszukana przez złego wilka. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

6 Warto też poznać historię Calineczki – dziewczynki bardzo małej, którą spotkało wiele przygód. Zaciekawi was też pewnie historia kota w butach. Piękna jest również bajka o królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

7 Warto zapoznać się z bajkami Disneya. Są one bardzo interesujące. Ich oglądanie dostarczy wam wielu ciekawych wrażeń. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

8 Wielu znanych pisarzy pisało piękne bajki. Należą do nich np. Hans Christian Andersen czy też bracia Grimm. Poproś rodziców, aby przeczytali Ci niektóre z tych bajek. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

9 Czy próbowałeś kiedyś sam napisać bajkę? Spróbuj, może będzie to wspaniała historia. A może wspólnie z kolegami wymyślicie nową bajkę? Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

10 A jakie są wasze ulubione bajki? Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Pobierz ppt "Moje ulubione bajki Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google